Telegram support Whatsapp support
تاریخچه زمرد

تاریخچه زمرد

تاریخچه زمرد

تاریخچه زمرد فاتحان اسپانیایی (Spanish Conquistadors) که در اوایل قرن شانزدهم وارد مکزیک (Mexico) و پرو (Peru) شدند، از دیدن زمردهای بزرگ و زیبایی که سرخپوستان (Indians) بومی داشتند – که نه تنها آنها را به عنوان زیور آلات، بلکه به عنوان اشیاء مقدس در معابد خود استفاده می کردند و با مردگان خود به خاک می سپردند – شگفت زده شدند. تلاش هایی که این فاتحان برای ردیابی منبع زمرد انجام دادند تا سال ۱۵۳۷ بیهوده بود.

تاریخچه زمرد

در این سال گونزالو خیمنز اهل کسادا (Gonzalo Jimenez de Quesada) زمانیکه به منطقه سرخپوستی Chibcha رسید، رئیس این قبیله به وی ۹ زمرد بزرگ هدیه کرد. وی پس از مدتی به این قبیله حمله کرده و آنها را شکست داد و سرزمینشان را تسخیر کرد. سربازان گونزالو خیمنز پس از حدود یک سال جستجوی Chibchaland – بالای رشته کوه های آند (Andes mountains) در حدود ۷۰ کیلومتری شمال شرقی بوگوتا (Bogota) – موفق به ردیابی منبع این زمردها شدند.

تاریخچه زمرد

محلی که در آن معادن یافت شدند تحت عنوان Somondoco (Chivor)  شناخته شده بود، اما اسپانیولی ها(Spaniards) – به دلیل زمین های نامساعد و عدم دسترسی به این منطقه – قادر به بهره برداری فوری از معادن نبودند. با این حال، بهره برداری در اواسط دهه ۱۵۵۰ شروع شد و بیش از ۱۰۰ سال در بی رحمانه ترین و غیر انسانی ترین شرایط ادامه یافت، تا این که در سال ۱۶۷۵ ، پادشاه چارلز دوم (King Charles II) اسپانیا، با حکم سلطنتی مجبور به بستن معادن شد. پس از آن، معادن گم و برای ۲۰۰ سال بعدی زیر جنگل پوشیده شده تا اینکه در سال ۱۸۹۶ دوباره کشف شدند.

بیشترین تولید و صادر زمرد

یک پنجم از تولید زمرد در هر دو معدن شیور و موزو و نیز هر از گاهی یافته های دیدنی و جذاب این معادن راهی دربار اسپانیا می شد. زمردهای باقی مانده به پادشاهی های اروپا و آسیا صادر می گردید. مقادیر قابل توجهی از زمرد به امپراتوری عثمانی ترکیه، امپراتوری پارسی و امپراتوری مغول در هند شمالی رسید. در میان حکومتهای سلطنتی اروپا که زمردهای کلمبیایی را از اسپانیایی ها خریداری کردند، حاکمان هپزبرگ از امپراطوری اتریش و مجارستان هم بودند. بلور دوقلوی راف زمرد Unguentarium که در یکی از مقالات پیشین از آن سخن به میان آمد، در اوایل قرن هفدهم ، در دوران حکومت رودولف دوم وارد دربار حاکمان هپزبرگ از امپراطوری اتریش شد.

تاریخچه زمرد

 

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =

محصولات مرتبط در فروشگاه