Telegram support Whatsapp support

خبرفوری:سوسیس و کالباس اصلا نخورید!

سوسیس و کالباس اصلا نخورید!

بلا تکلیفی سوسیس و کالباس و خمیر مرغ…

هنوز از خبرهای مبنی بر حذف خمیر مرغ زیر پله ای از چرخه تولید سوسیس و کالباس نمی گذرد که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از تولید زیرپله ای خمیر مرغ خبر می دهد

حسینعلی شهریاری در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما،با توصیه به مردم برای مصرف نکردن سوسیس و کالباس گفت: در بررسی های انجام شده ۳۰ درصد از محصولات جمع شده از بازار مشکل دار بوده اند.

او می گوید:‌ خمیر مرغ گاهی با استفاده از ضایعات دور ریز ناشی از پاک کردن مرغ در مرغ فروشی ها و گاهی با استفاده از خمیر کردن مرغ های پیر تخم گذار، بدون آن که امحاء و احشای مرغ خارج شود، تهیه می کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان دامپزشکی هم ممکن است بگوید که در بازرسی های ما خمیر مرغ در چارچوب استاندارد دیده شده است ولی تولید زیرپله ای و خلاف هم خیلی انجام می شود.

وی افزود: وقتی یک کیلو سوسیس و کالباس کسر کوچکی از یک کیلو گوشت قیمت دارد، حتما جایی اشکال است.

از طرف دیگر رسول دیناروند معتقد است وظیفه وزارت بهداشت درست بعد از تولید آغاز می شود و در فرایند تولید دستگاههای دیگری باید نظارت کنند
معاون وزیر بهداشت درباره خمیر مرغ در این رابطه گفت: دامپزشکی در نهایت مسئولیتی درباره استفاده از این ماده در صنایع غذایی را ندارد بلکه بر تولید نظارت داشته و وقتی محصول وارد فرآیند شد،‌ مسئولیت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو آغاز می شود.

او می گوید: ما اجازه استفاده از خمیر مرغ را ندادیم چرا که سازمان دامپزشکی باید بتواند بین خمیر مرغ بهداشتی و غیر بهداشتی تفکیک کند که هنوز این تفکیک وجود ندارد.

دیناروند هم گفت: به همین دلیل هم هست که ما استفاده از خمیر مرغ را ممنوع کرده ایم. او گفت: ما در حوزه کالاهای صنعتی وقتی مغایرتی چه در سطح عرضه و چه تولید ببینیم جلوی ورود به بازار می گیریم و یا از سطح بازار محصول را جمع آوری می کنیم و اگر هم این نبود تطابق ناشی از تخلف عمدی یا تقلب باشد، پروانه تولید کننده تعلیق می شود.

در هر حال به نظر میرسد خمیر مرغ هم مانند روغن پالم از آن مواردی است که نظارتش بین سازمانهای مختلف دست به دست شده و در نهایت ضرر اصلی را مردمی می کنند که لاجرم به دلیل کمشدن حجم سفره شان از گوشت و مرغ از این محصولات استفاده می کنند.
وزارت بهداشت در مورد این محصولات تنها توصیه ای که دارد کم مصرف کردن یا اصلا مصرف نکردن است چرا که گویا حذف تخلف از بازار مشکل است.

منبع:خبرآنلاین

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =

محصولات مرتبط در فروشگاه