Telegram support Whatsapp support

زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین

زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین

Unguentarium، یک ظرف کوچک و یا چیزی است که یک مرهم را نگه می دارد. طبق یافته های باستان شناسی، از زمان های قبل از مسیحیت، Unguentaria ساخته شده از شیشه یا سرامیک با اندازه ها و اشکال مختلف در مناطق امپراتوری یونان و روم مورد استفاده قرار می گرفته است.

زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین
آنها در مراسم تشییع جنازه استفاده می شدند و از این رو در حفاری های باستان شناسی از گورستان های قدیمی بسیار زیاد یافت می شوند. باستان شناسان بر این باورند که این ظروف برای نگهداری روغن های معطر، پماد، مرهم، گل یاس، سرمه، عسل، کندر، عود و پودر عطر مورد استفاده قرار می گرفتند.

“زمرد ” Unguentarium در سال ۱۶۴۱ توسط پادشاه Hapsburg ، امپراتور فردیناند سوم (Emperor Ferdinand III ) ، در خزانه سلطنتی (Schatzkammer) وین قرار گرفت، و از یک بلور بزرگ زمرد (Emerald) کلمبیایی- احتمالا با وزن بیش از ۳ هزار قیراط – تراشیده شده بود: شاید بزرگترین بلور زمرد کشف شده جهان در آن زمان بود.

زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین

زمرد Unguentarium بیشتر شبیه یک بطری است و از لحاظ ظاهری تا حدودی نامنظم به نظر می رسد ، چون سنگ تراش این بلور زمرد بسیار بزرگ احتمالا از طرف پادشاه دستور داشته که از بین رفتن سنگ را به حداقل برساند.

unguentarium درب و پایه هایی نیز داشت که از زمرد ساخته شده بود.

زمرد Unguentarium در خزانه سلطنتی وین

 

منبع: طلا

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

محصولات مرتبط در فروشگاه