Telegram support Whatsapp support

شخصیت شناسی افراد از روی عطسه

عطسه نوعی واکنش دفاعی بدن (رفلکس) به مواد محرک تنفسی یا التهاب مجاری تنفسی یا برای دفع ترشحات در هنگام بیماری است. مکانسیم عطسه خروج سریع هوای بازدمی بر اثر انقباض عضلات تنفسی است.

adc4182ffe16ad5910cd07c61da7f910

فرقی نمی کند که دچار آلرژی بهاره شده باشید یا سرماخوردگی شما را دچار خود کرده باشد. عطسه به هر دلیلی که سراغتان بیاید، می تواند بدون اجازه شما، شخصیت تان را آشکار کند. روانشناس ها سال هاست که برای رمزگشایی عطسه افراد پژوهش می کنند و نتایج چند بررسی آنها، ثابت کرده، عطسه های به ظاهر بی معنا، تمام آنچه در خود پنهان کرده ایم را بیرون می ریزند. محققان می گویند، همین واکنش طبیعی ساده، نشان می دهد ما با دیگران چه تفاوت هایی داریم و زیر و بم های شخصیت مان را آشکار می کند. پس اگر می خواهید کمی مرموز بمانید و به آسانی کشف نشوید، عطسه هایتان را حبس کنید.

عطسه؛ ارث پدری
شاید حتی برای نزدیک ترین اطرافیان تان، شیوه عطسه کردن شما عجیب به نظر برسد؛ اما محققان می گویند، شما به هر شکلی که عطسه کنید، باز هم مقصر نیستید. از نظر آنها، ژن ها در انتقال یک شیوه عطسه کردن به شما نقش دارند.
پژوهش های آنها نشان می دهد، عطسه کردن هم مثل خیلی از رفتارهای دیگر، به شما ارث می رسد و دانستن همین واقعیت کافی است تا باور کنید عطسه ها، بهتر از شناسنامه شما می توانند در معرفی کردن تان نقش داشته باشند؛ زیرا بسیاری از ویژگی های شخصیتی هم از طریق ژن ها به شما منتقل می شود.

بمب عطسه ای؛ نشانه یک کلامی
اگر با صدای بلند عطسه می کنید و نمی خواهید درونیات تان آشکار شود، بهتر است جلوی افرادی که با آنها رودربایستی دارید، مانع عطسه تان شوید، چراکه بررسی ها ثابت کرده عطسه های بلند، مخصوص آدم های مقتدر و سلطه جوست. البته نگران نباشید، زیرا چنین عطسه ای می تواند خصوصیات مثبت شما را آشکار کند و به دیگران نشان دهد که شما در تصمیم گیری های بحرانی خوب و سریع عمل می کنید و فردی کاری هستید.
محققان می گویند، کسانی که عطسه شان مثل یک بمب منفجر می شود، آدم های قاطعی هستند که می تواند نقش یک رهبر خوب و یک مدیر موفق را بازی کنند. نتایج پژوهش دیگری هم ثابت می کند، افرادی که با صدای بلند عطسه می کنند دوست دارند در گروه های دوستانه و کاری نقش رهبر را بازی کنند و همچون یک مدیرتوانا و یک رئیس با نفوذ، قدرت اداره دیگران را دارند. به اعتقاد پژوهشگران اگر کاری به اینگونه افراد سپرده شود، با تمرکز و تعهدی که به خرج می هند، به خوبی از پس آن برمی آیند.

درستکار های تر و تمیز
رعایت کردن اصول نظافت، تنها آداب دانی شما را نشان نمی دهد. محققان می گویند، کسانی که هنگام عطسه کردن، دستمال جلوی دهان و بینی شان می گیرند، خصوصیات بهتری دارند که می تواند دیگران را به سمت شان جذب کند. از نظر آنها اگر شما چنین رفتاری را داشته باشید، به دیگران نشان می دهید انسانی شایسته و قابل اعتمادید. از نظر پژوهشگران فنون عطسه خوانی، می گویند چنین فردی، نه تنها با ادب است و قانون های معاشرت را خوب می داند، بلکه با دقت، درستکار و بسیار منطقی هم است.
بررسی های دیگر هم ثابت کرده کسانی که هنگام عطسه کردن جلوی دهان خود را می گیرند، بسیار موقر و متعادل هستند و دوست دارند دیگران در موردشان تصور خوبی داشته باشند. آنها قبل از انجام هر کاری و گرفتن هر تصمیمی حسابی فکر می کنند و همه جنبه های موضوع را می سنجند تا مبادا راه را بیهوده اشتباه بروند یا دل کسی را بشکنند. چنین افرادی از عهده اداره یک زندگی به خوبی برمی آیند، زیرا حسابگر و دقیق هستند و بسیاری از موضوعاتی که از دید آدم های دیگر پنهان می ماند را می بینند و به آنها توجه می کنند.

عطسه زشت؛ مخصوص افراد جالب
اگر عطسه ای زشت و نتراشیده دارید، نگران نباشید. حتی این عطسه های نابهنجار هم می توانند به دیگران بگویند که خصوصیات ویژه و قابل توجهی دارید. پژوهشگران معتقدند، کسانی که با صدای بسیار بلند و خشن عطسه می کنند و به جای یک مرحله، چند بار عطسه شان را تکرار می کنند، افراد مشتاقی هستند که در کنارشان حسابی خوش می گذرد. مطالعات نشان می دهد این افراد ویژگی های خوب اجتماعی بسیاری دارند و توانایی ایجاد انگیزه در دیگران و تاثیر گذاشتن بر نظراتشان را دارند. شاید چنین عطسه ای برای مخاطبان شما عجیب به نظر برسد، اما می تواند رازهای شنیدنی شخصیت شما را هم به گوش آنها برساند.
از نظر پژوهشگران، آدم هایی که به این شکل عطسه می کنند، برونگرا هستند و دوستان زیادی دارند. این افراد هرگز تنها نمی مانند، زیرا به خاطر سابقه خوبشان، همیشه آدم هایی به آنها وفادار می مانند و در لحظات سخت به دادشان می رسند. بررسی ها ثابت کرده، نباید این افراد را به بی کلاسی و بی ادبی متهم کنیم، زیرا این شیوه عطسه کردن، چندان به خواسته آنها بستگی ندارد و این عطسه های بلند تا حدودی ناخودآگاه بیرون می پرند.

تک عطسه ای های مهربان
اگر فقط یک عطسه می کنید، خوشحال باشید و بدون ترس در مقابل دیگران عطسه کنید. بررسی ها نشان می دهد، افرادی که فقط یک عطسه می کنند آدم های خوب و مهربانی هستند که به راحتی با دیگران کنار می آیند. اگر خواستگار شما فوت و فن عطسه خوانی را بداند، با دیدن تک عطسه های شما، می فهمد که فردی خون گرم، مفید و حامی دیگران هستید و می توانید در جریان زندگی مشترک، برایش نقش همسری مهربان و فداکار را بازی کنید.
اگر یک فرد قدرت طلب به خواستگاری شمایی که آرام و بی صدا عطسه می کنید بیاید، احتمالا هر شرطی را از طرف شما می پذیرد و از دست تان نمی دهد، زیرا بررسی های دیگر هم ثابت کرده اند کسانی که ملایم عطسه می کنند، شخـــــــصیتی آرام دارند و به اطرافیانشان وفادار می مانند. از نظر پژوهشگران این افراد، شخصیتی وابسته دارند و اگر به کسی دلبسته باشند، هر سختی ای را به خاطر او تحمل می کنند.

عطسه ناگهانی نشانه زرنگی
عطسه بعضی از افراد آداب و رسوم خاصی دارد و چند ثانیه ای مقدماتش طول می کشد، اما بعضی عطسه های دیگر، خیلی سریع و بدون مقدمه بیرون می پرد. پژوهشگران معتقدند، کسانی که ناگهانی و خیلی زود عطسه می کنند، آدم های تند و تیزی هستند. اگر خواستگار شما بتواند عطسه تان را معنا کند، ممکن است بیشتر از شما حساب ببرد، زیرا پژوهشگران می گویند، کسانی که به این شکل عطسه می کنند، نکته سنج و تیزبین هستند و نمی توان به سادگی موضوعات را از آنها پنهان کرد.
پس اگر می خواهید گربه را دم حجله بکشید و به او نشان دهید نمی تواند شما را فریب دهد و مقابلش تند و بی مقدمه عطسه کنید. پژوهشگران معتقدند، این افراد در مواقع بحرانی به بهترین شکل ممکن عمل می کنند و از پس مشکلات برمی آیند. این افراد آدم شناس های خوبی هستند و معمولا در کمترین فرصت، می توانند موقعیت ها را ارزیابی کنند و بدانند که فرد مقابلشان چند مرد حلاج است. اگر عطسه شما ناگهانی باشد، بعید نیست بتواند عنان زندگی را خودتان به دست بگیرید و در صورت ازدواج با مردی سازگار، مهم ترین تصمیم ها به خواسته شما گرفته شود.

خانم ها مرموزترند
درحالی که عطسه کردن می تواند خصوصیات کلی شما را فاش کند، اما محققان معتقدند خانم ها با این فاش کننده راز مشکل دارند. بررسی های آنها نشان می دهد، ۳۰ درصد خانم ها ترجیح می دهند، جلوی عطسه شان را بگیرند و در مقابل دیگران، مانع از بیرون پریدن عطسه شوند. البته خاموش کردن عطسه، کار چندان دشواری هم نیست. تنها کافی است چند لحظه انگشت تان را زیر بینی تان بگیرید. این کار در بیشتر مواقع، شما را به نتیجه ای که می خواهید می رساند.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 5 =

یک دیدگاه

  1. کلا نباید جلوی عطسه کردن رو گرفت و مانعش شد، شنیدم واسه مغز خوب نیست.

محصولات مرتبط در فروشگاه