call support Telegram support Whatsapp support

ضرورت اخذ نماد اعتماد الکترونیکی وزارت بازرگانی

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

مشخصه ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت ها و فروشگاه های اینترنتی می باشد.  مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران وظیفه اعطای نماد اعتماد الکترونیکی را بر عهده دارد .اعطاء این نماد بعد از دریافت کامل مشخصات و مدارک لازمه و تائید شرایط لازم، صورت می پذیرد.

241

 

نماد اعتماد الکترونیکی

ضرورت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی وزارت صنعت

با اعلام شرایط اخذ نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) برای فروشگاه های اینترنتی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت (وزارت بازرگانی) این طور می توان نتیجه گرفت که در جهت اعتماد سازی، بالا بردن ضریب امنیت، ساماندهی و رسمیت بخشی به فعالیت این فروشگاه ها و ایجاد رقابت سالم در کاهش قیمت ها و ارتقای سطح کیفیت فروش کالا و ارائه خدمات مناسب به مصرف کنندگان خریدار از فروشگاه های اینترنتی اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نه تنها لازم بلکه ضروری است.

نماد اعتماد الکترونیکی

 

نکته مهم

طبق اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت الکترونیک در آینده ای نزدیک فروشگاه های اینترنتی فاقد نماد اعتماد مجوز فعالیت نداشته و مسدود می شوند.

 

 

با اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که گرفتن خود این نماد لازمه صدور پروانه کسب برای فروشگاه های الکترونیکی می باشد، اعتماد خریداران برای خرید از این فروشگاه ها افزایش می باید و با توجه به رعایت ضوابط قانونی و ثبت اطلاعات آنها در مراجع رسمی و در نهایت نظارت بر فروشگاه ها، مصرف کنندگان با اطمینان بیشتری نسبت به خرید کالا یا استفاده از خدمات اینترنتی اقدام خواهند نمود و با افزایش اطلاعات مصرف کننده برای استفاده از کالا و خدمات امکان وجود بازار کاذب قیمتها کاهش خواهد یافت.

 

به همراه نظام مندشدن فروشگاه های اینترنتی، تخلفات احتمالی در زمینه های کیفیت کالاها، امنیت در فروش، تحویل به موقع کالا، ضوابط بازپس گیری کالا و. . . کاهش و جلوگیری خواهد شد و حتی بخشی از فعالیت های خرده فروشی کشور در مبادلات داخلی به  اجراء در خواهد آمد.

 

 

در نمودار ترسیم شده در قسمت زیر، تفاوت نتیجه خرید از فروشگاههای اینترنتی دارای نماد اعتماد و فروشگاههایی که دارای این نماد نیستند نمایش داده شده است :

 

why-enamad

 

در پایان لازم به ذکر می دانیم، یکی از مهم ترین مشخصه برای اعتماد به فروشگاه های اینترنتی، نماد اعتماد الکترونیکی می باشد. و پارامتر های زیر رعایت آن به عهده فروشگاه و قضاوت آن به عهده مشتری می باشد تا فروشگاه مناسب را انتخاب نماید:

1- مشتری مداری

2- قیمت مناسب

3- کیفیت مناسب

4- خدمات پس از فروش

5- پذیرش انتقاد مشتری

 

چناچه نظر یا پیشنهادی جهت خدمات رسانی بهتر جواهری بینا دارید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

نظرات مشتریان

اشتراک گذاری
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

محصولات مرتبط در فروشگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

2 دیدگاه

  1. با سلام،دوست داشتم از سايتتون خريد كنم.اما وقتى نماد آبى اعتماد واقعى نيست،چه جورى ميشه اعتماد كرد؟

    • سلام خدمت شما اول سایت مشاهده کنید نماد اعتماد الکترنیک مشاهده میکنید این مطلب توضیح مختصری در مورد نماد میباشد

اشتراک در کانال تخصصی سنگ شناسی جواهری بینا

به جمع مشترکین ما به پیوندید و هدیه ویژه دریافت نمایید!

https://t.me/javaheri_bina