Telegram support Whatsapp support

نقره، این فلز هیجان انگیز

بازار فروش نقره بسیار داغ است. طبق بررسی National Jeweler/Nielsen ، اکثر خرده فروشان طلا و جواهر اذعان داشته اند که فروش جواهرات نقره از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ افزایش یافته و میانگین این افزایش ۱۹% بود.

طبق گزارش JCK ، چاپ نوامبر ۲۰۱۲، یکی از دلایل فروش در حال افزایش نقره این است که این فلز نگاه مردان را به خود جلب می کند. آنها تمایل زیادی برای دکمه سردست های نقره، گیره پول دارند. این فلز مقرون به صرفه تر از طلا و پلاتین می باشد که همین موضوع نیز برای مصرف کنندگان جاذبه دارد. اما این تنها قابل تهیه بودن نقره نیست که موجبات محبوبیت این فلز را فراهم کرده است. به عنوان یکی از سه فلز اصیل (طلا، پلاتین و نقره) نقره دارای اعتبار می باشد. درضمن نقره سفیدترین و درخشان ترین فلز در بین تمام فلزات است که به آن درخشش بی بدیلی می بخشد.

فلزکاران، نقره را به دلیل ویژگی های عالی کار با آنها، دوست دارند: نقره قابل انعطاف است، به راحتی خم شده و به اشکال جدید تبدیل می شود و در آن موقعیت باقی می ماند. این فلز بسیار هم قوی بوده و می تواند ضربات و کوبش هایی که با استفاده مکرر بوجود می آید را تحمل کند.

بیشترین نقره در مکزیک (Mexico) ، پرو (Peru ) ، چین (China) و شیلی (Chile) استخراج می گردد. آلیاژها باید حداقل ۹۲٫۵% نقره خالص داشته باشند تا در ایالات متحده   “نقره”  نامیده شوند. معمولا آلیاژ دیگر مس است.

طراحان معاصر مانند دیوید یورمان (David Yurman) و مایکل گود (Michael Good) به آزمایش این فلز ادامه دادند که به ایجاد طرح های جدید منجر شده است. بنابراین با وجود این که نقره منشأ تاریخی دارد –  این فلز جزو مواد بکار رفته در  نشان های سلطنتی پرویی(Peruvian) و تاج های پادشاهی ادواردی (Edwardian)  است –  هنوز هم یک فلز بسیار مدرن می باشد. این فلز در طول دوران ویکتوریایی با ارزش تر از پلاتین بود و فلز انتخابی برای ساخت تاج پادشاهی برای اشراف محسوب می شد. قابل ذکر است که نقره استرلینگ به طور فزاینده ای در جواهرات استفاده می شود.

منبع مقاله: موسسه گوهرشناسی آمریکا (GIA)

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید .

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

محصولات مرتبط در فروشگاه