Telegram support Whatsapp support
الماس

الماس چگونه استخراج می شود؟

الماس در معدنی زیر زمین و با دقت بسیار بالایی استخراج می شود. در حدود صد مایل در زیر زمین، گرما و فشار کربن را به الماس های خشن تبدیل می کند. اما الماس ها چگونه از زمین استخراج می شود و به حلقه انگشت شما تبدیل می شوند؟

الماس

نوع خاصی از فوران آتشفشانی و یا فوران کیمبرلیت که سنگی آذرین حاوی الماس است را به سطح زمین می فرستد – جدیدترین فوران بیش از 100 میلیون سال پیش اتفاق افتاده است. کیمبرلیت معمولاً در ساختارهای عمودی پوسته زمین یافت می شود. این سنگ از طریق Kimberlite و از طریق سه نوع استخراج می شود: معادن آبرفتی ، لوله کشی و معدن دریایی.

با 3 روش استخراج الماس آشنا شویم

استخراج الماس آبرفتی در بستر رودخانه ها و سواحل اتفاق می افتد، جایی که هزاران سال فرسایش و نیروهای طبیعی مانند باد، باران و جریان های آبی الماسها را از رسوبات اصلی خود در لوله های کیمبرلیت تا سواحل و کنار رودخانه می شکنند. کارگران معادن دیوارها یا رودخانه های منحرفی را برای در معرض گذاشتن رودخانه خشک و یا بستر اقیانوس ایجاد می کنند. از آنجایی که کارگران ممکن بود در محل اصلی غرق شوند، این روند به زودی پیشرفت کرد و ماسه ها به یک مرکز غربالگری منتقل شدند تا کارایی بیشتری داشته باشند.

با افزایش تقاضای جهانی برای این سنگ، معدنچیان رایج ترین شکل امروزه استخراج الماس را توسعه دادند: استخراج با استفاده از لوله در حالی که استخراج آبرفتی نیاز به انتظار دارد که آن ها ابتدا از طریق لوله های کیمبرلیت بالا بروند و با فرسایش شسته شوند تا در بسترهای رودخانه یا اقیانوس مستقر شوند، استخراج با لوله به معدنچیان الماس اجازه می دهد تا به منبع یعنی لوله های کیمبرلیت نزدیک شوند. استخراج لوله دو شکل دارد: استخراج روباز و استخراج زیرزمینی.

الماس

استخراج این سنگ معدنی در نزدیکی سطح زمین صورت می گیرد. در مقابل، استخراج زیر زمینی نیاز به ایجاد دو تونل موازی و عمودی دارد که در آن ماینرهای موجود در تونل بالا سنگ معدن لوله های کیمبرلیت را که در تونل پایین سقوط کرده و جمع می شوند را منفجر می کنند.

الماس

جواهری بینا یکی از معنبرترین فروشگاه های آنلاین جواهرات و سنگ های قیمتی

استخراج الماس دریایی

استخراج الماس دریایی، روش سوم است که در آن سنگ را از کف اقیانوس استخراج می کند. در حالی که ابتدایی ترین شکل استخراج دریایی نیاز به یک شناگر برای جمع آوری ماسه سنگ از بستر کم عمق دریا داشت، فن آوری مدرن به معادن دریایی افقی و عمودی امکان دسترسی به اعماق بیشتر را می دهد. استخراج این سنگ به صورت دریایی افقی، از خزنده برای مکیدن شن از کف اقیانوس به سطح از طریق لوله های قابل انعطاف استفاده می کند، در حالی که استخراج الماس عمودی از یک مته بزرگ و مخصوص کشتی استفاده می کند تا شن ها را حمل کند.

الماس

مکان معادن الماس

این تکنیک های استخراج از معادن در سرتاسر جهان رخ می دهد. معادن آن هم به عنوان شرکت های خصوصی و هم به عنوان شرکت های تحت حمایت دولت وجود دارد، برخی از اولین الماسهای موجود در هند در قرن 4 قبل از میلاد استخراج شد. به دنبال کاهش معدن در هند، الماسها در دهه 1720 در برزیل، آمریکای شمالی در دهه 1840 و آفریقا در دهه 1860 کشف شد. ظهور معادن الماس آفریقایی باعث ایجاد معادن بزرگ و همچنین معدن کیمبرلی، اولین عملیات استخراج معادن بزرگ این سنگ شد.

بزرگترین معادن الماس

در حالی که آفریقا زمانی مرکز معدن این سنگ بود و 90 درصد از تولید جهانی الماس را به خود اختصاص می داد، اکنون آفریقا کمتر از 50 درصد الماسهای جهان را تولید می کند. داده های سازمان زمین شناسی آمریكا در سال 2016 نشان می دهد كه روسیه بیشترین الماس را تولید می كند – نیمی از بزرگترین معادن این سنگ در جهان – و پس از آن بوتسوانا ، كانادا ، آنگولا و آفریقای جنوبی.

در سال 2016، کارشناس جهانی الماس، Ehud Arye Laniado، بزرگترین معادن الماس جهان (تعیین شده با اندازه ذخیره) را به عنوان معدن Orapa و معدن Jwaneng در بوتسوانا و معدن Jubilee در روسیه بیان کرد. در مقابل، پل زیمنیسکی، متخصص این سنگ رتبه خود را از بزرگترین معادن این سنگ جهان به عنوان معدن Jwaneng ، معدن Jubilee و معدن بین المللی روسیه داده است. با این حال، معادن بزرگ و تجاری با دوام الماس بسیار نادر هستند و امروزه تنها حدود 20 معادن اصلی این سنگ وجود دارد.

الماس

فرایند کیمبرلی برای الماس

نادر بودن معادن بزرگ الماس، همراه با ارزش زياد و نيروي كار شديد براي معدن الماس بدين معني است كه صنعت معدن آن نياز به اقدامات احتیاطي بیشتری براي اقدامات معدني بي خطر دارد. به منظور استاندارد سازی شیوه های استخراج معادن و مبارزه با فروش الماس – الماس مورد استفاده برای دامن زدن به ناآرامی های داخلی و جنگ – جامعه بین المللی فرآیند کیمبرلی را در سال 2000 تاسیس کرد که یک سیاست تحمل در برابر استفاده از الماس درگیری است. فرآیند کیمبرلی، که توسط 74 دولت اتخاذ شده است، به منظور ترویج شیوه های استخراج این سنگ ایمن و اخلاقی، نیاز به صدور و مجوز برای هر سنگ خشن در معادن دارد.

مشاوره تلفنی سنگ درمانی

 مشاوران سنگ درمانی جواهری بینا 

 با بهره گیری از علوم روز دنیا، آیات و روایات مذهبی و اطلاعات کارشناسی خود به عنوان یک راه حل جدید و مناسب در حوزه خدمات مشاوره سنگ درمانی به صورت رایگان در اختیار هموطنان عزیر خواهد بود

  برای مشاوره تلفنی سنگ درمانی توسط کارشناسان خبره جواهری بینا می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید …

۲- ۰۵۱۳۷۶۵۸۵۰۰

۰۹۱۵۱۰۰۰۸۰۰

۰۹۱۵۱۰۰۰۳۰۰

تلگرام : @javaheribina_admin
واتساپ: api.whatsapp.com

لینک کانال جواهری بینا:

https://telegram.me/javaheri_bina

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود در مورد این مقاله را در قسمت دیدگاه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

الماس

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

محصولات مرتبط در فروشگاه