Telegram support Whatsapp support
انگشتر

انگشتر های قدیمی گنج های پنهان هستند

در این مقاله قصد داریم مطلبی در مورد انگشتر های قدیمی و عتیقه و ارزش بسیار بالایی که دارند را از زبان جناب آقای بینا مدیریت محترم سایت جواهری بینا بیان کنیم.

کارهای قدیمی سنگ بیشتری دارند و این مسئله باعث می شود برای سنگ درمانی و خواص سنگ ها مناسب تر باشند.

همچنین این انگشترها دارای دعا و ذکرهای مجرب هستند و به نوعی می توان گفت بخت و اقبال و گنج پنهان می باشند.

انگشتر

عیار این انگشترها اکثرا از 840 شروع می شود و می تواند 900 ، 925 و 950 نیز باشند.

در گذشته چون افراد کار بدنی بیشتری انجام می دادند، باید انگشترها استحکام بیشتری می داشتند و به خاطر همین، کار هر کسی نبوده است که عیار را به گونه ای در آورد که نقره هم درخشش و هم استحکام خود را حفظ کند.

نگین انگشترها مانند عقیق تراش قدیمی و دستی داشتند و با تراش های ماشینی و چینی و دستگاه های الان خیلی فرق داشتند و در بیشتر موارد اساتید قبل از کار وضو می گرفتند و مراحل خاص خودش را طی می کردند و این کار را به نوعی شغل مقدسی میدانستند و مثل امروز انگشترها سری کاری و تولیدی نبودند.

انگشتر

در گذشته هر کسی به دلیل اعتقادات خاص خود مثل انتخاب کت و شلوار سنگ مود نظر خود را نیز انتخاب می کردند و انگشتر را سفارش می دادند و آن انگشترتا اخر عمر برایشان باقی می ماند و از خودشان دور نمی کردند.

آن هایی که اعتقاد دارند این موضوع را درک می کنند که افرادی که انگشتر خاصی به آن ها افتاده، مثل جانشان از آن انگشتر مواظبت می کنند و در زمان سفر چه با قطار و چه با هواپیما اگر انگشتر خود را پیدا نمی کردند برایشان مشکل ساز می شد و کلی به دنبال آن می گشتند، حتی اگر به قیمت جا ماندن از سفرشان می بود.

انگشتر

انگشتر های قدیمی قیمتشان روز به روز رو به افزایش است و کسانی که کلکسیون دار هستند مثل کشورهای عربی و مجموعه داران خودمان این انگشتر ها را جمع آوری می کنند و پیدا کردنشان سخت می شود البته هر انگشتر قدیمی اصیل نیست و باید به سنگ و ساخت آن و همچنین مسائل بسیار دیگری توجه کنند.

برای مشاهده کلیپ کامل این مقاله روی تصویر زیر کلیک کنید

ما در این چندسال اخیر انگشتر های مختلفی را جمع آوری کردیم و به مرور در سایت جواهری بینا قرار می دهیم و امیدواریم که مورد استقبال عزیزان قرار بگیرد چرا که این انگشتر ها واقعا تکرار نشدنی هستند.

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله در قسمت دیدگاه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

انگشتر

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 20 =

4 دیدگاه

  1. با سلام من تعدادی انگشتر خیلی خیلی قدیمی دارم هم نگین دار هم بدون نگین میشه ارزش گزاری کنید

  2. انگشتر قدیمی دارم از کجا بفهمم چه قدمتی دارد

محصولات مرتبط در فروشگاه