Telegram support Whatsapp support
حقایق شگفت انگیز درباره سنگ اوپال

حقایق شگفت انگیز درباره سنگ اوپال

سنگ اوپال یکی از زیباترین سنگ های قیمتی در جهان و یک سنگ شگفت انگیز از رنگ ها و الگوهای شگفت انگیز است. کاربرد این سنگ در جواهراتی مثل گوشواره انگشتر، گردن آویز، ساعت، گل سینه بسیار زیبا و جالب توجه است. سنگ اوپال قطعا منحصر به فرد است اما چقدر درباره این سنگ می دانید؟ درباره مزایای متافیزیکی، حقایق، خواص و سایر موارد مربوط به این سنگ ؟ و اینکه آیا می دانید که در فرهنگ ها و کشورهای مختلف باورهای متفاوتی برای این سنگ گرانقیمت وجود دارد؟

حقایق شگفت انگیز درباره سنگ اوپال

اوپال سنگ ماه تولد اکتبر

اوپال نماد رسمی برای ماه اکتبر است. عنصر متافیزیکی این سگ نماد خلوص و اید است. از این سنگ به عنوان یک سنگ محافظ نیز یاد می کنند.اوپال می تواند یک هدیه منحصر به فرد برای کسانی باشد که در ماه اکتبر متولد شده اند.

تشکیل شده توسط باران

در مورد شکل گیری این سنگ گرانبها حدس های زیادی هست. اما بسیاری معتقدند این سنگ زمانی شکل می گیرد که باران روی صخره ها می ریزد و پس از آن آب باران تبخیری می شود سیلیس به جا مانده به سنگ های ارزشمندی تبدیل می شود.

حقایق شگفت انگیز درباره سنگ اوپال

در مریخ پیدا شده

این سنگ جزو تعداد  انگشت شماری از سنگ های قیمتی است که تاکنون در خارج از سیاره ما یافت شده اند.

اوپال باستانی

Opallios یک کلمه یونانی برای سنگ اوپال است که به معنی تغییر رنگ است. و کلمه رویایی به معنی سنگ های گرانبهاست. یونانیان باستان معتقد بودند که اوپال از اشک های شادی که توسط زائوس وقتی که تیتان ها را شکست داد ریخته شد به وجود آمده است.

ملکه سنگ های قیمتی

رومیان باستان آن را یک نماد امید و خوشبختی می دانند. یک رمان نویس در 75 سالگی درباره اوپال اینگونه گفت: برخی از اوپال ها در این بازی چنان بازی می کنند  که گویی آن ها عمیق ترین و غنی ترین رنگ های نقاش هستند.

سنگ اوپال در تاریخ بومی استرالیا

تقریبا 95 درصد از اوپال در استرالیا یافت می شود که بیشتر آن اوپال سفید است. بومیان استرالیا می گویند که اوپال خالق ماست. که زمین را بر پایه رنگین کمان لمس کرد تا هارمونی رنگ ها را به وجود آورد.

آیا سنگ اوپال شانس می آورد؟

اوپال یک سنگ قیمتی خوش یمن است. اکثر تمدن ها اوپال را به عنوان یک سنگ خوش یمن است. البته استثناء هم وجود دارد. از جمله آن ها یک نویسنده انگلیسی در سال 1800 نوشت که می گویند اوپال در فروش و کسب و کار بدشانسی می آورد. شاید به این خاطر که متوجه شدند که اوپال بهترین جواهر سنگی روی زمین است و مجبور بودند آن را بی اعتبار کنند. البته این سیاسست شکست خورده و اکنون اوپال در بعضی کشورها به عنوان طلسم شناخته می شود و سمبل شانس است.

حقایق شگفت انگیز درباره سنگ اوپال

خانواده سلطنتی عاشق سنگ اوپال هستند

سنگ قیمتی اوپال بسیار مورد علاقه ملکه ویکتوریا بود. ملکه ویکتوریا سنگ های قیمتی زیادی در سراسر امپراتوری بریتانیا بود از جمله الماس و ربس، اما او عاشق سنگ اوپال بود و رنگ های مختلف اوپال را جمع آوری می کرد.

چیزهایی که با چشم دیده نمی شود.

بازی رنگی که در این سنگ دیده می شود به دلیل میلیون ها سیلیکا کروی کوچک در ابعاد مختلف است. این کره ها نور را از بین می برند و باعث می شوند که طیف رنگی زیبا در یک اوپال مشاهده شود.

و زمانی می توانند رنگ های کافی که با چشم دیده می شوند ایجاد کنند که یک اندازه و یکنواخت باشند.

منبع : opalauctions.com

مترجم و مولف : خانم مقدم

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =

یک دیدگاه

  1. بسیار زیبا و جذاب بود-ممنونم

محصولات مرتبط در فروشگاه