Telegram support Whatsapp support
دختر معلول قهرمان

دختری که پا نداشت اما قهرمان شد

یک دختر اهل کشور چین به نام کیان هونگیان در سال ۲۰۰۰ در ۴ سالگی در اثر یک تصادف رانندگی هر دو پای خود را از ناحیه لگن از دست داد و به دلیل فقر خانواده و شرایط بسیار پیچیده معلولیت خانواده او نتوانستند برای او پای مصنوعی بخرند و به همین دلیل با پاره کردن یک توپ بسکتبال و قرار گرفتن داخل آن و استفاده از دو کفی این دختر شروع به حرکت کرد.

دختر معلول قهرمان

گفتنی است،‌ معلولیت شدید مانع رشد و پرورش استعداد خانم هونگیان نشد و حال او در کشور چین جزو یکی از مدال  آورترین قهرمانان رشته ورزشی شنا است و در سالهای اخیر مدال های رنگارنگی بدست آورده است.

در حال حاضر این جوان ۱۸ ساله امیدوار است مدال طلای رشته شنای پارالمپیک را از آن خود کند. در ماه سپتامبر گذشته او یک مدال طلا در رشته شنای ۱۰۰ متر در مسابقات معلولان بدست آورده است.
دختر معلول قهرمان
نخستین بار در ۱۱ سالگی اولین پروتز مصنوعی پا برای او ساخته شد و او از سال ۲۰۰۷ تصمیم جدی برای شنا گر شدن را گرفت.
در سال ۲۰۱۳، پزشکان یک پروتز فوق پیشرفته به عنوان جایگزین پاهای از دست رفته برای او درست کرده‌اند.
خانواده خانم هونگیان کشاورز هستند و عمده درآمد آنها از راه تولید ابریشم است.

پس از اینکه در سال ۲۰۰۷ او دریافت نمی‌تواند در تحصیلات به مدارج بالا برسد تصمیم گرفت به رشته شنا روی آورد و به انجام تمرینات ورزشی سخت و فشرده و بدنسازی برای تقویت عضلات دست خود روی آورد.
در حال حاضر او هنگامی که در خانه است توسط صندلی چرخدار جابه جا می شود، ما‌در او برای بالا و پایین آوردن او از پله‌ها او را بر پشت خود حمل می‌کند.
دختر معلول قهرمان
فقر خانواده اجازه نداد پس از سن ۱۱ سالگی او بتواند به تحصیلات خود ادامه دهد و در عوض روی به ورزش شنا آورد با وجود آنکه بدون پا حفظ تعادل در آب بسیار دشوار بود در ابتدا او گمان می کرد که ممکن است غرق شود اما استعداد او به طور ناگهانی شکوفا شد و یکی پس از دیگری صاحب مدالهای رنگارنگ در مسابقات داخلی و خارجی از کشور چین شد.
زندگی خانم هونگیان الهام بخش معلولان در کشور چین و جهان است. حال با کمک جوایزی که او بدست آورده می‌تواند پروتزهای مناسبی برای حمل و نقل خود داشته باشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

یک دیدگاه

  1. آفرین. ان شاءا… در تمامی مراحل زندگیش موفق باشه

محصولات مرتبط در فروشگاه