Telegram support Whatsapp support

رکورد جدیدی برای مایکروسافت: 26 میلیارد دلار

با بررسی  آمار سه ماه پایانی سال 2014 نشان از این دارند که مدیریت سایتا نادلا بر روی مایکروسافت و درحقیقت انقلابی که در این زمینه به راه انداخته است در حال جواب‌ دادن به توقعات است و آمار فروش این شرکت، رشد مطلوبی را از خود به نمایش گذاشته است.

microsoft.insider.trading_theusindependent

در همین راستا رشد فروش مایکروسافت در رده‌های تبلت و کنسول بازی بسیار مطلوب بوده است و محصولاتی مانند تبلت سرفیس پرو 3 و کنسول بازی ایکس باکس وان در طول یک سال توانسته‌اند تا در مقایسه با آمار سال گذشته به رشدی بالای 8 درصد برسند.

هنگامی که به آمار کلی درآمدزایی این شرکت نگاهی بیندازیم با رقم بسیار نجومی و شگفت‌آور 26 میلیارد و پانصد میلیون دلار سود در طول یک سال روبرو می‌شویم که حتی تصور تعداد صفرهای این رقم نیز برای بسیاری از ما دشوار خواهد بود. از جمله نکات بسیار جالب می‌توان به رشد چشمگیر فروش سرفیس پرو 3 اشاره کرد که موجب شده است تا مایکروسافت در بخش تبلت‌های خود به درآمدی 1.1 میلیارد دلاری دست پیدا کند.

البته سود عملیاتی مایکروسافت به نسبت زمان مشابه در سال گذشته میلادی با افتی دو درصدی روبرو بوده است و به رقم نهایی 7.78 میلیارد دلار رسیده است که علت این تضاد در رشد درآمد و سود را می‌توان سرمایه‌گذاری‌های بزرگ این شرکت در زمینه‌های تحقیقاتی دانست که مسلما می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور با بازگشت بسیار مناسب سود برای این شرکت همراه باشد زیرا پروژه‌هایی مانند هولولنز تا رسیدن به درآمد‌زایی مسیری طولانی در پیش دارند.

منبع:جام جم کلیک

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

محصولات مرتبط در فروشگاه