Telegram support Whatsapp support

زمین شناسی و پخش الماس در روی کره زمین

زمین شناسی و پخش الماس در روی کره زمین

.تحقیقات درباره الماس در ۲ دهه اخیر شکل پیشرفته تری .به خود گرفته است. زیراکه این تحقیقات کمک زیادی .به کشف راز و رمز اعماق زمین کمک می کند.. پیشرفتهای تحلیلی، دانش سنگ شناسی را بهبود بخشیده .و ظهور مناطق جدید تولید الماس، به این تغییرات .کمک شایانی کرده است.

Karampelas fig3

فراوانی کربن:.

کربن به شکل گسترده ای در هر یک میلیون .سال در سطح و پایین تر از آن در زمین .تشکیل می شود. در هر نقطه ای که کربن .نتواند تشکیل شود، الماس قابلیت ظهور پیدا می کند.. تجربه ثابت کرده است که موقعیت فشار – دمایی .که الماس دوام و ثبات پیدا می کند، در .فشاری بیش از ۴۰ هزار اتمسفر و دمایی بین ۹۵۰ .تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد است. این موقعیت دما .– فشار برای سیاره صخره ای مانند زمین بسیار زیاد .به نظر می رسد، اما اینگونه نیست.

.mir-russian

در داخل زمین، اتمسفر همیشه در عمقی در .مسیری که به عنوان شیب زمین گرمایی شناخته شده است.، بالا می رود. این فشار، به طور .طبیعی برای تشکیل الماس کافی است. بنابراین، الماس .در هر منطقه ای که عمق گوشته و پوسته زمین .بتوانند فشار بالای مناسبی را تولید کنند، تشکیل می .شود. در این مناطق دما همیشه به اندازه کافی .بالا است.

 

تحقیقات درباره الماس در ۲ .دهه اخیر شکل پیشرفته تری به خود گرفته است. .زیراکه این تحقیقات کمک زیادی به کشف راز و رمز .اعماق زمین کمک می کند. پیشرفتهای تحلیلی، دانش .سنگ شناسی را بهبود بخشیده و ظهور مناطق جدید تولید .الماس، به این تغییرات کمک شایانی کرده است. .فراوانی کربن: کربن به شکل گسترده ای در هر .یک میلیون سال در سطح و پایین تر از آن .در زمین تشکیل می شود. در هر نقطه ای .که کربن نتواند تشکیل شود، الماس قابلیت ظهور پیدا .می کند. تجربه ثابت کرده است که موقعیت فشار .– دمایی که الماس دوام و ثبات پیدا می کند.، در فشاری بیش از ۴۰ هزار اتمسفر و دمایی .بین ۹۵۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد است. این .موقعیت دما – فشار برای سیاره صخره ای مانند زمین .بسیار زیاد به نظر می رسد، اما اینگونه نیست.. در داخل زمین، اتمسفر همیشه در عمقی در .مسیری که به عنوان شیب زمین گرمایی شناخته شده است.، بالا می رود. این فشار، به طور .طبیعی برای تشکیل الماس کافی است. بنابراین، الماس .در هر منطقه ای که عمق گوشته و پوسته زمین .بتوانند فشار بالای مناسبی را تولید کنند، تشکیل می .شود. در این مناطق دما همیشه به اندازه کافی .بالا است.

rainbow

گوشته زمین اصلی ترین قسمت برای .ایجاد الماسی با دوام است. پوسته زمین که قسمت .بسیار نازک کره زمین است، (قطر آن حدود .۴۰ کیلومتر است) اگر توسط فرآیند زمین شناسی ضخیم .تر شوند، بستر مناسبی برای تشکیل الماس به حساب .می آیند. امروزه الماس ها بسیار کمیاب شده اند.، زیرا فراوانی کربن در گوشته زمین نیز کم شده .است. علاوه بر این، الماس ها به طور .یکسان در زمین پراکنده نشده اند، آنها تنها در .مناطقی که دارای موقعیت منحصر به فرد زمین شناسی است.، وجود دارند.

منبع: آرگو

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =

محصولات مرتبط در فروشگاه