Telegram support Whatsapp support
بمب گذاری

سه شنبه .خونین عراق؛اسامی شهدا و مجروحان ایرانی

سه شنبه .خونین عراق؛اسامی شهدا و مجروحان ایرانی

 .تروریستهای مورد حمایت برخی رژیمهای عربی دست به عملیات انتحاری .در مناطق مختلفی از جمله حله، بعقوبه، کربلا.، کرکوک، بغداد، سامراء، فلوجه، موصل .و کرکوک زدند که بر اثر آن شمار زیادی از .غیرنظامیان کشته و زخمی شدند.
بمب گذاری
به گزارش .رسانه های عراق، سه شنبه دو دستگاه خودروی بمبگذاری .شده در شمال کربلا منفجر شد که تا کنون ۶۹ .نفر شهید و زخمی شده اند که به گفته یک .منبع عراقی، چند زائر ایرانی نیز در این جنایت .تروریستی تکفیریها شهید و زخمی شده اند.

.معاون امور بین الملل سازمان حج و زیارت گفت: .در حادثه تروریستی کربلا ۶ ایرانی شهید و ۵ نفر .نیز مجروح شدند.

حجت الاسلام مهدی شهسواری .در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید خبر شهادت و .مجروحیت تعدادی از زائران ایرانی در کربلای معلی گفت: .این زائران خارج از کاروانهای سازمان حج برای زیارت وارد .کربلا شده بودند.

وی افزود: در .این حادثه تروریستی ۵ نفر به نامهای شکوه آهنچی، .رضافولادکار، امیرشگفتی، احمدرضا شگفتی و ریحانه شمائی شهید .و ۵ نفر به نامهای محمد رضا شگفتی، محبوبه .بیل سازان، زهرا میلانی، منصور آمل زاده و .صدیقه صادقی مجروح شدند.

هویت یکی از .شهدا نیز هنوز مشخص نشده است.

انفجار .در شهر حله
همچنین یک منبع در پلیس استان .بابل عراق از کشته و زخمی شدن ۳۷ نفر بر .اثر انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در مرکز شهر .حله خبر داد.

از بغداد هم خبر .می رسد یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در منطقه العلاوی .در مرکز شهر منفجر شده است که شماری از غیرنظامیان .بر اثر آن کشته و زخمی شده اند.
.
عثمان الغانمی فرمانده عملیات فرات میانه به یک رسانه .عراقی گفت انفجارهای امروز کربلا با استفاده از خودروهای بمبگذاری .شده رخ داد.

وی افزود دو دستگاه .خودروی بمبگذاری شده در منطقه رکن الدین البستان و منطقه .باب طویریج منفجر شد که بر اثر آن دست کم .۱۰ نفر کشته و ۴۵ نفر دیگر زخمی شدند..

انفجار بمب در موصل

از موصل .هم خبر می رسد بر اثر انفجار یک بمب در .مرکز استان نینوا، دو نظامی و یک غیرنظامی زخمی .شدند، این بمب در مسیر عبور یک گشتی ارتش .عراق در شرق موصل منفجر شد.

انفجارهای .تروریستی امروز در حله، بعقوبه، کربلا، کرکوک.، بغداد و روستای داقوق در کرکوک به وقوع پیوست..

انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در .جنوب عراق

یک منبع در پلیس عراق امروز .سه شنبه اعلام کرد چندین نفر بر اثر انفجار یک .دستگاه خودروی بمبگذاری شده که دومین حادثه تروریستی در پایتخت .است، کشته و زخمی شدند

این خودروی .بمبگذاری شده در منطقه المحمودیه در جنوب بغداد و کنار .جاده پارک شده بود که تروریستها آن را منفجر کردند..

بغداد همچنین شاهد یک انفجار تروریستی دیگر .بود که شماری از غیرنظامیان بر اثر آن کشته و .زخمی شدند، یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در منطقه .العلاوی در مرکز بغداد منفجر شد که آخرین خبرها از .افزایش تلفات آن به ۴۳ کشته و زخمی حکایت می .کند.

خاطر نشان می شود عراق از .اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی شاهد تشدید اقدامات تروریستی بوده است .که خشونت بارترین آن در ۲۳ فوریه رخ داد، .به طوری که بغداد و شش استان عراق با انفجار .خودروهای بمبگذاری شده و بمبهای دست ساز روبرو شدند که .این انفجارها، حدود ۴۹۱ کشته و زخمی به جا .گذاشت.

نجات استاندار الانبار از ترور
.
از سوی دیگر یک منبع در استان الانبار عراق .از نجات استاندار از یک سوء قصد خبر داد، .به گفته این منبع، قاسم محمد الفهداوی از انفجار .یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در مرکز الرمادی جان سالم .به در برد.

انفجار بمب در شمال .تکریت

از تکریت هم خبر می رسد هفت .نفر از جمله چهار معلم بر اثر انفجار بمبی که .در یک دستگاه خودروی غیرنظامی کار گذاشته شده بود، .زخمی شدند، این انفجار در شمال تکریت رخ داد..

دومین انفجار در کرکوک

یک .منبع در استان کرکوک از انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری .شده در جنوب کرکوک خبر داد که دومین حادثه تروریستی .در این شهر در مدت کمتر از یک ساعت به .شمار می رود . این انفجار در یکی از روستاهای .شهر داقوق در جنوب کرکوک رخ داد که دست کم .هشت نفر کشته شدند.

 

کشف یک .دستگاه خودروی بمبگذاری شده در بعقوبه
از بعقوبه نیز .خبر می رسد نیروهای پلیس موفق به کشف یک دستگاه .خودروی بمبگذاری شده و خنثی سازی آن در شرق این .شهر شدند.

دیاله روز گذشته نیز شاهد .انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در غرب بعقوبه بود .که بر اثر آن ۲۰ نفر از جمله چهار نیروی .پلیس زخمی شدند.

انفجار خودروی بمبگذاری شده .در سامراء
از سامراء نیز خبر می رسد که .تروریستها یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده را امروز در محله .القاطون منفجر کردند که خسارتهایی به منزل یکی از شهروندان .وارد کرد.

انفجار در فلوجه

.یک منبع امنیتی در استان الانبار از کشته شدن یک .زن و زخمی شدن یک کودک بر اثر انفجار یک .بمب خبر داد.

این منبع در تشریح .این حادثه گفت : افراد مسلح ناشناس منزل یکی از .نیروهای پلیس را منفجر کردند که بر اثر آن یک .زن باردار کشته و کودک وی نیز زخمی شد..

برای مشاهده کانال سنگ شناسی اینجا را کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دوازده =

محصولات مرتبط در فروشگاه