Telegram support Whatsapp support

عاشق و معشوق با هم به قتل رسیدن…

عاشق و معشوق با هم به قتل رسیدن…

c48ce0d0104a6cbd544c627fac4a90ff

خبر خودکشی پسری جوان به نام «محمود» به کارآگاهان جنایی استان فارس اعلام شد. آنان به خانه متوفی رفتند و جنازه او را درحالی که حلق آویز شده بود و به نظر می رسید خودکشی کرده است، مشاهده کردند اما وقتی جسد با دقت معاینه شد زخمی دیده شد که به احتمال زیاد اثر اصابت گلوله بود.

مأموران در ادامه با بازرسی از اتاق مقتول نامه ای پیدا کردند که ظاهرا توسط محمود نوشته و در آن اعلام شده بود قصد دارد به زندگی اش پایان دهد. جسد برای بررسی دقیق و تعیین علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شد و مأموران به تحقیق از خانواده محمود پرداختند. آنها گفتند: «محمود به دختری به نام ندا علاقه داشت اما نتوانست با او ازدواج کند.

از طرفی آن دختر چند روز پیش فوت شد و ما روز حادثه برای شرکت در مراسم ختم وی رفته بودیم و وقتی برگشتیم جنازه محمود را دیدیم و تصور می کنیم او از غم مرگ ندا خودکشی کرده است».

خانواده پسر جوان در حالی تصور می کردند فرزندشان به استقبال مرگ رفته است که شواهد و نشانه های موجود چنین امری را تأیید نمی کرد. در نهایت متخصصان پزشکی قانونی اعلام کردند این جوان ابتدا با شلیک گلوله جان باخته و سپس حلق آویز شده است، ضمن اینکه زخم های روی گردنش به گونه ای است که احتمال خودکشی را کاملا مردود می کند.

این نظریه تحقیقات را وارد مرحله ای تازه کرد. مأموران که می دانستند عامل یا عاملان این جنایت به دنبال سرقت نبودند و از طرفی برای ورود به خانه پسر جوان به زور متوسل نشده اند، درصدد برآمدند مظنونان را از میان افراد آشنا شناسایی کنند. در این میان اعضای خانواده ندا بیش از دیگران در مظنون بودند، به همین سبب پلیس برادر این دختر را بازداشت کرد. او با ابراز بی اطلاعی از نحوه مرگ محمود گفت روز حادثه در مراسم ختم خواهرش حضور داشت. چنین ادعایی با یافته های پلیس در مغایرت بود، به همین دلیل بازجویی ها از مظنون اصلی پرونده ادامه یافت تا اینکه او بالاخره به ارتکاب جنایت با همدستی دو نفر دیگر اقرار کرد.

 

ندا و محمود عاشق هم بودند و می‌خواستند ازدواج کنند اما خانواده ما بنا به دلایل مختلف با این وصلت مخالف بود در نهایت چاره‌ را در ازدواج ندا با پسری دیگر دیدیم، به همین دلیل او را به‌اجبار به عقد پسرعمویم درآوردیم. خواهرم از این اتفاق به‌شدت مخالف و بسیار ناراحت بود و بعد از چند روز خودکشی کرد.

عامل جنایت در ادامه اعترافاتش توضیح داد: «مرگ خواهرم مرا به شدت دگرگون کرد. من محمود را مسئول این فاجعه می دانستم اگر او به ازدواج با ندا اصرار نمی کرد، هرگز چنین مسائلی اتفاق نمی افتاد. بالاخره تصمیم گرفتم از محمود انتقام بگیرم. موضوع را با پسرعمویم که نامزد ندا بود و او نیز از خودکشی خواهرم به شدت ناراحت شده بود، در میان گذاشتم. یکی دیگر از آشنایان را نیز باخبر کردم و نقشه قتل محمود را کشیدم. روز حادثه با اطلاع از اینکه خانواده محمود برای حضور در مراسم ختم خانه را ترک می کنند و محمود تنها خواهد بود، به آنجا رفتیم و وارد منزل شدیم. با محمود مشاجره کردم و سپس به زور از او خواستم نامه ای بنویسد و در آن اعلام کند خودکشی کرده است. بعد با شلیک یک گلوله او را کشتم و جسدش را حلق آویز کردیم. نقشه ما به گونه ای بود که همه فکر کنند محمود ابتدا به خودش تیراندازی کرده و بعد از زخمی شدن طناب دار را دور گردنش انداخته تا به زندگی اش خاتمه دهد».

کارآگاهان بعد از اطلاع از جزئیات قتل دو متهم دیگر را نیز بازداشت کردند و آنها ضمن تأیید گفته های برادر ندا جرمشان را گردن گرفتند. به این ترتیب مراحل مقدماتی طی و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده نماینده دادستان اتهام برادر ندا را مشارکت در قتل و اتهام دو نفر دیگر را معاونت در این جرم اعلام کرد و خواستار مجازات آنها شد.

اولیای دم مقتول نیز اعلام کردند خواسته شان قصاص قاتل است. درنهایت هیأت قضات بعد از شنیدن دفاعیات متهمان، برادر ندا را به قصاص و دو متهم دیگر را به ١۵ سال حبس محکوم کردند سپس پرونده با اعتراض محکومان به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

قضات دیوان عالی بعد از بررسی مجدد پرونده، رأی صادره را تأیید کردند و در نهایت نام متهم ردیف اول در فهرست مرگ جا گرفت. این حکم درصورتی که خانواده مقتول رضایت ندهند، به زودی اجرا خواهد شد.

منبع:جام جم آنلاین

مشاوره سنگ درمانی

نگین فیروزه نیشابوری

نگین فیروزه نیشابوری

 

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

محصولات مرتبط در فروشگاه