Telegram support Whatsapp support

لبنیات مورد تایید هیات روسی قرار نگرفت…

38467_696

لبنیات و تخم‌مرغ ایرانی برای صادرات به روسیه مورد تایید هیات روسی که روزهای پایانی سال گذشته به ایران آمدند قرار نگرفت…

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی گفت: لبنیات و تخم‌مرغ ایرانی برای صادرات به روسیه مورد تایید هیات روسی که روزهای پایانی سال گذشته به ایران آمدند قرار نگرفت درحالی که ایران در این حوزه قابلیت دارد.

کاوه زرگران  اظهار کرد: هیات روسی در بازدید از دامداری‌ها، در یکی از واحدها با موردی روبرو شدند که مورد تایید آن‌ها واقع نشد.

وی با بیان اینکه درحال رایزنی با مراکز ذی‌ربط هستیم، گقت: امیدواریم در سه ماهه اول امسال شرایط صادرات لبنیات و تخم‌مرغ را به روسیه ایجاد کنیم.

دبیر انجمن کانون‌های صنایع غذایی با بیان اینکه ساماندهی این امر بر عهده سازمان دامپزشکی است، افزود: انتظار می‌رود پیگیری‌ها به زودی نتیجه مطلوبی داشته باشد.

به گفته زرگران سازمان استاندارد روسیه قوانین خاصی دارد که باید براساس آن برخی پروتکل‌ها و اطلاعات آزمایشگاهی از بیماری‌های رایج در کشور توسط سازمان دامپزشکی ایران به سازمان دامپزشکی روسیه ارسال شود.

وی در مورد نقش صادرات مواد غذایی در توسعه صادرات غیر نفتی و ارز آوری آن اظهار کرد: طی 10 ماه سال گذشته 4.2 میلیارد دلار مواد غذایی و کشاورزی صادر شده که این میزان صادرات با وجود مشکلات اقتصادی زیاد حاصل شده است که نسبت به سال قبل نه تنها کاهش نیافته بلکه تقریبا ثابت مانده و رشد یک درصدی را هم تجربه کرده است.

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی با بیان اینکه بازارهای منطقه تشنه محصولات کشاورزی و غذایی باکیفیت ساخت ایران هستند، گفت: در 10 ماهه سال گذشته صادرات شیر و لبنیات با رشد 2.5 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل بالغ بر 474 میلیون دلار بود. صادرات شیرینی و شکلات نیز با افزایش 13 درصدی از مرز 537 میلیون دلار گذشت و در بخش کشاورزی هم صادرات میوه و خشکبار، حیوانات زنده، ماهی و آبزیان نیز بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند.

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =

محصولات مرتبط در فروشگاه