Telegram support Whatsapp support

معیارهای تعیین قیمت هر قیراط سنگ جواهر- قسمت اول

معیارهای تعیین قیمت هر قیراط سنگ جواهر- قسمت اول

اغلب گوهرها برحسب وزنشان ارزش گذاری می شوند. البته برخی از سنگ های کاروینگ و کابوشن از این .قضیه مستثنا هستند، که بصورت قطعه ای به فروش .می رسند، نه با معیار قیراط، چون ارزش .کاری که برای تولید آنها انجام می شود از قیمت .خود ماده بیشتر است. اما برای غالب سنگ های .قیمتی، قیمت بر اساس هر قیراط محاسبه می شود.. یک قیراط  سنگ جواهر، ۲۰۰ میلی گرم است.. دقت داشته باشید که قیراط (carat) – .معیار سنجش وزن – را با عیار (karat) .– معیار خلوص طلا-  اشتباه نگیرید.

قیمت .هر قیراط از سنگ های قیمتی مختلف می تواند بسیار .متفاوت باشد. به معنای واقعی کلمه، از قیراطی .یک دلار تا ده ها هزار دلار. فاکتورهای بسیاری .بر قیمت هر قیراط تاثیر می گذارند. تلاش کرده .ایم تا خلاصه ای مختصر از ۱۰ عامل تعیین کننده .قیمت گوهرها را ارائه کنیم: نوع گوهر (Gem .Variety ) ، رنگ (Color ) ، شفافیت (.Clarity )، تراش و پولیش (Cut and Polish )، .اندازه (Size)، شکل (Shape )، بهبود کیفی .(Treatment)، منشاء (Origin)، مد (Fashion.) و زنجیره تامین و عرضه (Supply Chain)..

۱ نوع گوهر : GEM VARIETY

برخی .از انواع گوهرها – از قبیل یاقوت کبود (sapphire.)، یاقوت (ruby)، زمرد (emerald)، گارنت .تساوریت (tsavorite garnet)، تانزانیت (tanzanite)، یاقوت سرخ و الکساندریت – با .توجه به ویژگی های برتر گوهری خود و کمیاب بودنشان.، قیمت بالاتری در بازار دارند. سایر گونه ها.، از قبیل انواع کوآرتز، در بسیاری از مناطق .جهان به وفور یافت می شوند و قیمتشان بسیار پائین .تر است. اما با وجود این که نوع گوهر.، یک تغییرات قیمت کلی برای یک سنگ تعیین می .کند، ویژگی های یک گوهر خاص نیز اثر عمده .ای بر قیمت هر قیراط از آن، خواهند داشت..

۲ رنگ : COLOR

 در سنگهای رنگی.، این رنگ است که مهمترین عامل تعیین کننده ارزش .می باشد. البته رنگهای ایده آل های در انواع .مختلف گوهر، متفاوت است. اما به طور کلی .رنگ هایی که بیشتر مورد توجه هستند، قوی، .زنده و خالص می باشند. گوهرهایی که خیلی روشن .و یا بیش از حد تیره اند، معمولا کمتر .از سنگهایی که طیف رنگی متوسطی دارند، مورد توجه .قرار می گیرند. بنابراین یک رنگ آبی گل گندمی .غنی در یاقوت کبود، با ارزش تر از یک .آبی تیره یا آبی کم رنگ است.

منبع : آرگو

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 3٫00 از 5)
Loading...

محصولات مرتبط در فروشگاه