Telegram support Whatsapp support
پایروپ

پایروپ

پایروپ

پایروپ سنگی معدنی از خانواده ی گارنت است. کلمه ی یونانی پایروپ به”چشم آتشین” ترجمه شده است و فهمیدن اینکه چرا این گوهر به این نام خوانده می شود ساده است: بهترین نوع پایروپ گارنت، رنگ قرمز درخشان دارد. سایر رنگ های پایروپ از نارنجی مایل به قرمز متوسط تا تیره تا قرمز مایل به بنفش می باشد.

پایروپ

پایروپ نزد یونانیان و مصریان محبوب بود. این گوهر از دوران ویکتوریا در جواهرسازی، سنگ مورد توجهی بود (۱۸۳۷-۱۹۰۱).  ولی امروزه این گوهر منابع محدودی دارد و به ندرت در اندازه های بزرگتر از ۲ قیراط موجود است. مجموعه داران جواهرات آنتیک برای جواهرات دوران ویکتوریا که با سنگ های متعددی از پایروپ ساخته شده اند، ارزش زیادی قائل هستند.

پایروپ

مثل سایر گارنت ها ، پایروپ سنگ تولد ماه ژانویه است. گاهی این سنگ را گارنت بوهمین (بخشی از جمهوری چک) می نامند که منبع مهمی برای این سنگ محسوب می شود. از دیگر کشورهایی که می توان سنگ پایروپ را در آن یافت می توان از آفریقای جنوبی و ایالات متحده آمریکا نام برد.

سختی این گوهر در مقیاس موس چیزی برابر ۷ تا ۵/۷ بوده و دارای خاصیت ضربه پذیری مناسب رو به خوب است. البته باید توجه داشت که این گوهر در اثر گرمای زیاد ممکن است که بشکند.

پایروپ

منبع: سایت آرگو

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 3٫00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یازده =

محصولات مرتبط در فروشگاه