Telegram support Whatsapp support
مروارید

6 نوع مختلف مروارید موجود در جهان

مروارید هزاران سال به عنوان سمبلی از زیبایی شناخته می شود و پیدا کردن یکی از آنها در جعبه جواهرات اکثر خانم های کلاسیک غیر معمول نیست. با این حال ، کمتر کسی متوجه می شود که مرواریدهای متنوعی برای انتخاب وجود دارد.در ادامه به معرفی 6 نوع مختلف از مروارید می پردازیم:

مروارید

چگونگی شکل گیری مروارید :

تمام مروارید ها درون صدف ایجاد می شوند. برای شروع شکل گیری مروارید ، یک ماده تحریک کننده به داخل صدف وارد می شود. تحریک کننده می تواند چیزی به اندازه یک دانه ماسه باشد. صدف به طور غریزی می خواهد خود را از خطر آن محافظت کند ، بنابراین ماده معدنی به نام nacre را ترشح می کند. همان ماده معدنی که برای ایجاد و رشد پوسته خود استفاده می کند. این کار به تولید لایه هایی از nacre برای پوشش دانه های ماسه ادامه خواهد یافت تا زمانی که یک مروارید زیبا تشکیل شود.

انواع مروارید :

1. مرواریدهای آب شیرین

مرواریدهای آب شیرین بدون کمک هرگونه مداخله انسانی تولید می شوند. شناسایی مرواریدهای آب شیرین نسبتاً آسان است. آنها به شکل کاملاً گرد ایجاد نمی شوند و نامنظم هستند. آنها همچنین در طیف گسترده ای از رنگ قرار می گیرند که می تواند از یک رنگ سفید خالص تا رنگ پرتقالی باشد.

مروارید

2. مرواریدهای دریای جنوب

این مرواریدهای بزرگ به وضوح کمیاب هستند. آنها رنگی بسیار غنی از سفید براق تا رنگ های طلایی عمیق متغیر دارند. بیشتر اوقات در آبهای اطراف اندونزی ، استرالیا و فیلیپین یافت می شود.

3. مروارید آکویا

اینها مرواریدهای پرورشی هستند به این معنی که در مزرعه مروارید رشد کرده اند نه در طبیعت. مرواریدهای پرورشی توسط انسان تشکیل می شود به این گونه که جسم خارجی توسط انسان به داخل صدف وارد می شود و بقیه مراحل شکل گیری توسط صدف اتفاق میافتد .این مرواریدها درخشش زیادی دارند و معمولاً کاملاً گرد و بسیار سفید هستند. اینها معمولاً مروارید انتخابی برای برنامه های خاص مانند عروسی و مناسبت های بسیار ظریف هستند.

مروارید پرورشی

4. مروارید تاهیتی

اینها مرواریدهایی با رنگهای عجیب تر هستند. مرواریدهای تاهیتی معمولاً سیاه هستند اما به رنگ سبز تیره ، قهوه ای و آبی نیز وجود دارند. رنگهای تیره تر از صدف بسیار خاصی به نام Pinctada margaritifer تولید می شود که دارای یک باند ضخیم از سیاه در امتداد پوسته بیرونی آن است. برای اینکه مروارید سیاه شود باید در جایی در نزدیکی آن باند مشکی شکل بگیرد تا بتواند رنگ آن را ایجاد کند. مرواریدهای تاهیتی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و درخشندگی زیبایی دارند .

5. مروارید بیوا

این مرواریدها در دریای آزاد یافت نمی شوند بلکه در دریاچه بیوا در ژاپن جمع آوری می شوند ،به همین دلیل این نام را روی آنها گذاشته اند. آنها مرواریدهای آب شیرین هستند که از صدف استخراج می شوند. مرواریدهای بیووا از نظر شکل بی نظیر هستند و بیشتر شبیه دانه های کوچک برنج یا میله هستند. آنها در رنگ های مختلفی از جمله سفید سنتی ، سبز سیاه ، آبی ، و صورتی به چشم می خورند. بسیاری از افراد مرواریدهای Biwa را برای قدرت شفابخشی و تمیز کنندگی ذهن و بدن،  استفاده می کنند.

مروارید

6. مروارید های باروک

مرواریدهای باروکی بیشتر به دلیل شکل و اندازه غیرمعمول آنها شناخته می شوند. آنها یک انتخاب بسیار محبوب برای جواهرات هستند زیرا معمولاً از لحاظ شکل کروی نیستند بلکه با سطح بسیار صاف گرد و مسطح هستند. مرواریدهای باروک منحصر به فرد تر می تواند مانند یک تخم مرغ ، یک صلیب یا به شکل مربع باشند.

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود در مورد این مقاله را در قسمت دیدگاه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

سنگ درمانی

منبع : سایت www.gemstonebuzz.com

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

محصولات مرتبط در فروشگاه