Telegram support Whatsapp support

7 واقعیت جالب درباره سنگ اوپال

سنگ اوپال یکی از بی نظیرترین ، متنوع ترین و زیباترین سنگ های جهان است و برخلاف بیشتر سنگهای قیمتی، دارای ساختار کریستالی مشخصی نیست. سنگ اوپال در شکل ها و رنگ های زیادی دیده می شود که هر کدام زیبایی و چذابیت خاص خود را دارند. در ادامه 7 واقعیت جالب درباره این سنگ قیمتی را بیان می کنیم:

سنگ اوپال

1) سنگ های قیمتی باستانی

اوپال ها از زمان های بسیار دور مورد توجه بسیاری از افراد بوده اند. منشأ دقیق نام اوپال به طور قطعی مشخص نیست اما مورخان معتقدند كه این سنگ در دوران روم باستان نام گذاری شده است .

2) شکل گیری سنگ اوپال

اگرچه علت دقیق شکل گیری سنگ اوپال هنوز به طور کامل مشخص نیست اما بسیاری معتقدند که سیلیس توسط بارانهای سنگین به داخل شکافهای سنگی منتقل شده و هنگامی که آب تبخیر شود ، آنچه که باقی می ماند  ژلی سیلیس است که در طی چندین سال طولانی سخت می شود. تقریباً 5 میلیون سال طول می کشد تا فقط یک سانتی متر از اوپال محکم شود. میزان آب اوپال می تواند به 20 درصد برسد اما معمولاً در محدوده 5 درصد است.

سنگ اوپال

3)منابع سنگ اوپال

تخمین زده می شود نزدیک به 95٪ از سنگ اوپال جهان از استرالیا استخراج می شود. سایر کشورهای دارای معادن سنگ اوپال به ترتیب اتیوپی ، برزیل و مکزیک هستند. برخی از اوپالهای گرانبها دارای رنگ پر جنب و جوشی هستند و نمایش رنگی خاصی از خود نشان می دهند و بازی رنگ در آن ها فوق العاده است .

4) رنگ های سنگ اوپال

اوپال های گرانبها دارای دو رنگ اساسی هستند ، رنگ پس زمینه و بازی رنگ درون آنها . رنگ پس زمینه در اثر ناخالصی های موجود در سیلیس ایجاد می شود. انواع مختلفی از اوپال وجود دارد که هر کدام ترکیبات رنگی منحصر به فرد و خصوصیات شخصیتی خود را دارند. اوپال ها را می توان به رنگ نارنجی ، زرد ، قرمز ، سبز ، آبی یا بنفش یافت. اوپال های سیاه یکی از سنگهای قیمتی کمیاب در نظر گرفته می شوند ، هرچند که آنها نیز می توانند انواع مختلفی از رنگ های تیره باشند.

سنگ اوپال

5) قیمت اوپال

برخلاف بسیاری از سنگهای قیمتی موجود در بازار ، اوپال ها معمولاً بهبود داده نمی شوند و در حالت طبیعی خود باقی می مانند با این حال ، یکسری از روش های متداول برای تیره تر کردن سنگ مورد استفاده قرار می گیرد. اوپالهایی که متنوع ترین بازی رنگ را دارا باشند عموما گران تر و با ارزش تر هستند.

6)سختی سنگ اوپال

سنگ اوپال دارای سختی 5.5 تا 6.5 از 10 در مقیاس سختی Mohs است. آنها مطمئناً شکننده تر از برخی سنگ های دیگر همچون الماس هستند ، بنابراین باید مراقب آنها باشید.

7) چوب منجمد

چوب غلیظ شده یا “چوب فسیلی” همان آرایش اوپال را دارد: سیلیس آمورف. با این حال ، این چوب ها، اوپال محسوب نمی شوند. با این حال ، گاهی اوقات ، فسیل را می توان با یک براق مانند اوپال کرد.

سنگ اوپال

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود در مورد این مقاله را در قسمت دیدگاه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

سنگ اوپال

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 15 =

محصولات مرتبط در فروشگاه