Telegram support Whatsapp support
الماس

مهم ترین تعاریف موجود برای الماس

الماس ها در درجه اول بر اساس 4 ویژگی طبقه بندی می شوند: رنگ، وضوح، برش و قیراط. این چهار ویژگی برای تعیین ارزش الماس بسیار مهم است.

به غیر از این 4 طبقه بندی، چندین ویژگی دیگر برای الماس وجود دارد، مانند: جلا، تقارن، ضخامت و شدت فلورسانس و موارد دیگر. ولی این ویژگی ها بر روی قیمت الماس تاثیر زیادی نمی گذارد.

الماس

در زیر مهم ترین مشخصات آن را به اختصار شرح داده ایم:

وضوح الماس

وضوح، همانطور که از نام آن پیداست، به چگونگی ظاهری یک سنگ اشاره دارد. تمام الماسها دارای نقایص طبیعی مانند لکه های سیاه، خطوط، لکه های سطحی و غیره هستند.

هرچه این نقص ها کوچکتر و کمتر باشند درجه وضوح آن بالاتر است. الماسهای با وضوح ضعیف دارای نواقصی هستند که با چشم غیر مسلح به راحتی قابل مشاهده می باشند، در حالی که سنگ های با وضوح بالا نسبتاً تمیز به نظر می رسند، حتی اگر با بزرگنمایی نمایش داده شوند.

الماس

رنگ الماس

رنگ یکی از مهمترین خصوصیات کیفیت یک سنگ است. با توجه به اینکه در این سنگ رنگ هایی وجود دارد که باعث می شود رنگ آن کم رنگ تر دیده شود و بر اساس آن می توان این سنگ را درجه بندی کرد.

الماسهایی که درجه رنگ بالایی دارند هیچ رنگ دیگری ندارند و کاملاً سفید به نظر می رسند. هرچه درجه رنگ یک سنگ پایین تر باشد، لکه های زرد بیش تری در آن دیده می شود.

برش الماس

یکی دیگر از ویژگی های کیفیت این سنگ برش آن است. به طور کلی، برش به تعداد، موقعیت و شکل جنبه های سنگ اشاره دارد و کیفیت برش مربوط به چگونگی تناسب قسمت های اصلی یک الماس با یکدیگر است.

این تناسب معمولاً با محاسبه نسبت ها بر اساس عرض، طول، عمق یا قطر سنگ اندازه گیری می شود.

برخی از نسبت های برش منجر به بازتاب بهتر نور توسط الماس می شوند و درخشندگی آن را به حداکثر می رسانند. به طور کلی، هرچه اندازه آن به این نسبت ها نزدیک تر باشد، کیفیت برش آن به درجه بالاتری می رسد.

قوی ترین استانداردهای برش موجود برای الماسهایی با برش گرد است، در حالی که مقیاس درجه بندی بریدگی ها به خوبی تعیین نشده است.

الماس

قیراط الماس

اندازه گیری وزن همان میزان وزن یک الماس از نظر قیراط است و 1 قیراط برابر 200 میلی گرم است.

اگرچه قیراط ویژگی خیلی مهمی نیست که در ظاهر یک سنگ به اندازه رنگ، وضوح و برش اثر بگذارد، اما عامل مهمی در قیمت گذاری الماس است.

به طور کلی، الماسهای بزرگتر نه تنها از نظر قیمت کل بلکه از نظر قیمت هر قیراط گران تر هستند. از این گذشته الماسهای بزرگ تر بسیار نادر هستند و  به آن ها حق بیمه داده می شود.

جلا الماس

اگرچه جلا دادن جزء 4 طبقه بندی نیست و می تواند یک ویژگی با کیفیت ثانویه در نظر گرفته شود، اما هنوز هم در ظاهر یک سنگ نقش دارد.

سنگ هایی با پولیش درجه یک دارای سطح صافی هستند که اجازه می دهد تا نور به راحتی وارد آن شود و درخشش ایجاد می کند.

الماسهای با ضخامت سطح ناهمواری دارند که مانع از ورود نور می شود و در نتیجه باعث می شود سنگ کمتر درخشان به نظر برسد.

تقارن الماس

این ویژگی کیفیتی به جنبه های الماس متقارن و همچنین چگونگی ترسیم قسمت های مختلف سنگ با یکدیگر اشاره دارد. هیچ الماسی کاملاً متقارن بریده نمی شود.

فلورسانس الماس

فلورسانس یا همان توانایی سنگ در هنگام قرار گرفتن در معرض نور UV معمولاً آبی است. گزارش های آن معمولاً شامل اطلاعاتی در مورد اینکه آیا سنگ دارای فلورسانس است و همچنین چقدر قوی است می باشد.

الماس

ضخامت الماس

ضخامت یک سنگ در واقع لبه آن یا وسیع ترین قسمت سنگ (در برش های گرد) است. نحوه درجه بندی ضخامت معمولاً با بیان اینکه چقدر ضخیم یا نازک است محاسبه می شود.

به طور کلی، سنگ هایی که خیلی نازک هستند، نامطلوبند زیرا می توانند به راحتی تراشیده شوند. ضخامت های بسیار زیاد نیز مشکل دارند زیرا می توانند سنگ را به صورت نامتناسب جلوه دهند.

جواهرات الماس را از کجا بخریم؟

سایت جواهری بینا یکی از معتبرترین سایت های خرید نقره و سنگ در ایران می باشد. این فروشگاه با کیفیت ترین و مرغوب ترین سنگ های موجود را عرضه می کند.

مشاوره تلفنی سنگ درمانی

 مشاوران سنگ درمانی جواهری بینا 

 با بهره گیری از علوم روز دنیا، آیات و روایات مذهبی و اطلاعات کارشناسی خود به عنوان یک راه حل جدید و مناسب در حوزه خدمات مشاوره سنگ درمانی به صورت رایگان در اختیار هموطنان عزیر خواهد بود .

  برای مشاوره تلفنی سنگ درمانی توسط کارشناسان خبره جواهری بینا می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید …

۲- ۰۵۱۳۷۶۵۸۵۰۰

۰۹۱۵۱۰۰۰۸۰۰

۰۹۱۵۱۰۰۰۳۰۰

تلگرام : @javaheribina_admin
واتساپ: api.whatsapp.com

لینک کانال جواهری بینا:

https://telegram.me/javaheri_bina

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود در مورد این مقاله را در قسمت دیدگاه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

الماس

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 امتیاز, میانگین: 3٫50 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =

محصولات مرتبط در فروشگاه