Telegram support Whatsapp support

بی نظیر ترین انگشترهای جهان

بی نظیر ترین انگشترهای جهان

در این مقاله همراه ما باشید تا با بی نظیر ترین انگشترهای جهان آشنا شویم. یکی از جواهرسازان مشهور ترکیه با استفاده از تکنیک های خاص، طرح ها و افسانه های ادبی را در ساخت انگشترهای خود به کار گرفته و با ایده های منحصر به فرد خود طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

سوان بیشاکی (Sevan Bicakci) جواهرساز ترک عاشق قصه و ادبیات ملل مختلف است و این بار از هنر مینیاتور و داستان های هزار و یک شب در مجموعه جدید خود الهام گرفته است. شهرزاد ملکه افسانه ای پارسی است که به دلیل قدرت قصه گویی خود بسیار مشهور است و شهریار پادشاه خونخوار را در طول هزار و یک شب با داستان های خود سرگرم می کند و در نهایت او را شیفته خود می کند.
ببی نظیر ترین انگشترهای جهان
این داستان ها قرن هاست که خوانندگان را شیفته و مجذوب خود کرده است، اما این بار سوان بیشاکی استاد قصه گویی در جواهرات، این ملکه پارسی را بر روی انگشتر قرار داده است.
این جواهر ساز  با استفاده از دو تکنیک جواهرسازی ترکی یعنی کنده کاری و میکروموزاییک (micro-mosaic) به زیبایی کاخ ملکه را در زیر کهربای آبی قرار داده است. کهربای آبی در ترکیب با فیروزه، الماس، نقره سیاه و الماس شکوهی چند برابر پیدا کرده است.
بی نظیر ترین انگشترهای جهان
سوان بیشاکی که همیشه در رابطه با تکنیک های ایجاد جواهرات منحصر به فرد خود فردی کم حرف و رازدار است و حتی به سردبیر مجله جواهرات اجازه نداد از کارگاه او عکس یا فیلم تهیه کند، در توصیف این مجموعه گفته است: ملاقات امپراتوری روم شرقی با آلیس در سرزمین عجایب.
جواهرات او به شدت تحت تاثیر فرهنگ و تاریخ سرزمین مادری او یعنی ترکیه است. این شاهکارهای هنری کاملا منحصر به فرد بوده و شبیه جواهرات موزه ای یا جواهرات امروزی نیست. گنبد چشمگیر مسجد ایاصوفیه در بسیاری از کارهای او دیده می شود. طبیعت  و آنچه در آن است یکی دیگر از منابع الهام همیشگی بیشاکی است که در این مجموعه و به ویژه در انگشتر « ladybird» آن را به زیبایی با یاقوت دودی تصویر کرده است.
بی نظیر ترین انگشترهای جهان
برای کسانی که گریزگرایی و آسمان آبی روشن را ترجیح می دهند، انگشتر زمرد کبوترنشان نماد صلح و آزادی واقعا جذاب و دیدنی خواهد بود. شاهکارهای سوان بیشاکی به غیر از ترکیه در لندن و توکیو و نیویورک طرفداران خاص خود را دارد.
بی نظیر ترین انگشترهای جهان
اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =

محصولات مرتبط در فروشگاه