Telegram support Whatsapp support

حفظ ظواهر به کمک جواهر

حفظ ظواهر به کمک جواهر

زیباست و گران اما اگر خوب انتخاب نشود نه زیبایی‌اش به نظر می‌آید و نه گرانی‌اش؛ جواهرات را می‌گوییم که حالا فقط حکم زیبایی ندارند و یک سرمایه دوست‌داشتنی هم به شمار می‌آیند. خواندن این مقاله خالی از لطف نیست حتی اگر نه قصد خرید داشته باشید و نه پول خرید آن را.

● جواهر عتیقه و قدیمی

جواهرات قدیمی و عتیقه گرچه در ظاهر منسوخ شده‌اند ولی امروزه دوباره در رده جواهرات قرار گرفته‌اند. این جواهرات با ظرافت‌ها و اشکال زیبایشان از زمان‌های گذشته سخن می‌گویند. جواهرات خانوادگی و سنتی هم از این دست جواهرات هستند. به کار بردن قطعه‌های قدیمی در کنار جواهرات جدید از دیگر کارهایی است که امروزه بسیار محبوب واقع شده‌اند.

حفظ ظواهر به کمک جواهر

● جواهر به شکل گل و حیوان

ساختن جواهرات به شکل گل‌های الگو گرفته از طبیعت و حتی حیوانات نیز مد است. در بعضی از طراحی‌ها جواهرات ساخته‌ شده به شکل گل یا حیوان به صورت آویزهایی به گردنبند یا دستبند یا گوشواره متصل می‌شوند. این مجموعه اگر با سنگ و مروارید همراه شوند مجموعه‌ای بسیار شیک و زیبا به وجود می‌آورند که بیشتر موردپسند دختران جوان قرار می‌گیرند.

۱۷

● سنگ‌های قیمتی در کنار نگین‌های کریستالی

سنگ‌های درشت قیمتی را با نگین‌های درخشان کریستالی تزیین می‌کنند و مجموعه‌های زیبایی پدید می‌آورند. تزیین سنگ‌های زیبا به‌وسیله نگین‌ها، جواهرات بسیار درخشنده و جذابی می‌سازند.

● جواهر با طیف‌های مختلف آبی

تن‌های مختلف آبی در سنگ‌ها، واقعا زیبا و دل‌انگیزند. ممکن است در یک گردنبند، شما رنگ‌های فیروزه‌ای، آبی‌روشن، آبی کبود، آبی تیره و درخشان و… را در کنار هم ببینید که حس خوبی در انسان ایجاد می‌کند.

حفظ ظواهر به کمک جواهر

● جواهر پلاتینی همراه با الماس

قرار گرفتن الماس در کنار پلاتین بسیار پرزرق و برق و باشکوه است. معمولا از این نوع جواهرات در مراسم خاصی مثل ازدواج استفاده می‌شود مانند حلقه‌های ازدواج یا نامزدی و سرویس‌‌های عروس. البته جواهرات پلاتینی همراه با الماس‌های درخشان قیمت بالایی دارند و از زمان‌های گذشته بیشتر مورد توجه خانواده‌های سلطنتی یا ثروتمند بوده‌اند.

حفظ ظواهر به کمک جواهر

● جواهر دست‌ساز

جواهرات دست‌ساز، بسیار پرطرفدار هستند. زیبایی این کارهای هنری و مدرن با قرار گرفتن طلا و نقره در کنار سنگ‌های قیمتی یا مروارید دو چندان می‌شود. استفاده از چند رنگ متفاوت در فلزات به کار رفته جلوه خاص و زیبایی منحصربه‌فردی به این نوع جواهرات می‌دهد.

● جواهر با اشکال بزرگ و ضخیم

جواهرات با قطعات بزرگ و ضخیم، جزو جواهرات پرطرفدار هستند. قطعات قرار گرفته در این مجموعه‌ها به صورت غیر معمول بزرگ و ضخیم هستند ولی در عین حال چیدمان هنرمندانه این قطعات جلوه خاصی به این جواهرات می‌دهد و معمولا گردنبندهای ساخته‌ شده به این سبک کاملا به گردن می‌چسبند. این جواهرات از تنوع گسترده‌ای برخوردارند و علاوه بر مد روز بودن محبوبیت بالایی بین طرفداران مد پیدا کرده‌اند.

● مروارید در کنار منجوق

این جواهرات کاملا از دیگر مجموعه‌ها متفاوت هستند. استفاده از مروارید در ردیف‌های رنگارنگ منجوق‌ها بسیار شگفت‌انگیز و رمزآلود است. این گروه جواهرات جزو طراحی‌های مدرن هستند و در مد جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده‌اند.

● جواهر با رنگ روشن

طبقه‌بندی گسترده‌ای از سنگ‌های بسیار روشن به‌تازگی رواج پیدا کرده است. رنگ‌های این طبقه از سنگ‌های متنوع و درخشان هستند. با توجه به رنگ سنگ، رنگ طلای متصل‌شده به آنها انتخاب می‌شود. قرار گرفتن رنگ‌های متفاوتی از سنگ‌ها در کنار هم فوق‌العاده و چشم‌نواز است.

حفظ ظواهر به کمک جواهر

 

منبع: آفتاب آنلاین

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

محصولات مرتبط در فروشگاه