Telegram support Whatsapp support
ساخت جواهرات از فلزات‌ بازیافت شده
ساخت جواهرات از فلزات‌ بازیافت شده

ساخت جواهرات از فلزات‌ بازیافت شده

از تماشای این جواهرات که از فلزات‌ بازیافت شده ساخته شده‌اند لذت ببرید .

ساخت جواهرات از فلزات‌ بازیافت شده

شاید اکثر اوقات با خودمان فکر کنیم که ارزش کالاها به مواد به کار رفته در آنها بستگی دارد . مطمئنا این موضوع در جواهرات و کالاهای زینتی شدت بیشتری هم می‌گیرد و اکثر خریداران و فروشندگان هنگام خرید یک جواهر، به جنس تشکیل دهنده‌ آن توجه می‌کنند و مطمئنا مواد بازیافت شده، جایی در لیست این مواد با ارزش نخواهند داشت !

اما در مقابل عده‌ای هم هستند که ارزش یک کالا و یا یک جواهر را بدون توجه به مواد به کار رفته در آن تعیین می‌کنند و بیش از آن که به وزن و جنس آن جواهر دقت کنند، ارزش هنری و البته مقاصد معنوی پشت آن برایشان اهمیت دارد . نمونه‌ این ارزش هنری و غیر مادی را می‌توانیم در مواردی که به طور مثال جواهراتی مصنوعی توسط کودکان یک یتیم خانه ساخته شده و به فروش می‌رسند و یا در مواردی که یک هنرمند با تزیین و تغییر شکل برگ گل‌ها و گیاهان اقدام به ساخت جواهرات بدون ارزش مادی اما با ارزش معنوی فوق العاده زیادی می‌کند، ببینیم .

این هنرمند آمریکایی که امروز تصاویر آثارش را برای شما عزیزان گجت نیوزی انتخاب کرده‌ایم نیز دقیقا دارای همین شرایط است و بیش از آن که ارزش مواد به کار رفته در جواهرات ساخته شده توسط او اهمیت داشته باشند، تلاش، ذوق هنری و اهداف خیرخواهانه‌ او برای خریداران ارزش دارد . خانم سلینا اورتیز (Celina Ortiz) که در ایالت اورلاندوی کشور آمریکا زندگی می‌کند، به همراه همسر خود چند وقتی است که به ساخت جواهرات دست‌ساز و هنری اقدام کرده است و آثار او از محبوبیت بالایی در میان کاربران اینترنتی برخوردار شده‌اند .

این زوج هنرمند برای به دست آوردن مواد اولیه‌ برای ساخت جواهرات زیبای خود، یک روش عجیب و خلاقانه دارند که علاوه بر هزینه‌ پایین، به بهبود سلامت محیط زیست نیز کمک می‌کند . این زن و شوهر در محله‌های مختلف به گردش می‌ پردازند و تلویزیونها و دیگر وسایل الکترونیکی و یا خرابی را که دیگر مردم از آنها استفاده نمی‌کنند و آنها را جلوی در خانه‌ خود و یا در سطل‌های زباله گذاشته‌اند، پیدا می‌کنند .
سپس عملیات اولیه آغاز می‌شود و آنها با باز کردن جعبه‌ تلویزیون‌ها، سیم‌های فلزی و آلومینیومی داخل آنها را بر می‌دارند و از این طریق، علاوه بر بازیافت این وسایل و جلوگیری از ورود آنها به محیط زیست، مواد اولیه‌ مورد نیاز خود را هم به طور تقریبا رایگان به دست می‌آورند و از این به بعد است که روند ساخت جواهرات با نام درخت زندگی آغاز می‌شود .
خانم اورتیز و همسرش تحت نام RecycledBeautifully (بازیافت شده به زیبایی) جواهراتی را با نام درخت زندگی تولید می‌کنند که این نام علاوه بر شکل ظاهری، به دلیل ماهیت بازیافتی بودن و دوست‌دار‌ محیط زیست بودن این جواهرات نیز برای آنها انتخاب شده است . سپس این زوج هنرمند با تکنیک‌های خاص و به شکل‌های مختلف، به این سیم‌های مسی و آلومینیومی شکل و شمایل جدیدی اهدا می‌کنند و آنها را به صورت یک درخت کهنسال، به دور سنگ‌های زیبا می پیچند .

ساخت جواهرات از فلزات‌ بازیافت شده

آنها برای انتخاب سنگ‌ها، از فیروزه، عقیق و دیگر سنگ‌های تزیینی استفاده می‌کنند اما حداکثر تلاش خود را به کار می‌گیرند که قیمت تمام شده‌ جواهراتشان در نهایت، خیلی زیاد نشود و هنوز هم برای اکثر کاربران قابل خرید باشد . سلینا اورتیز درباره‌ کار خود و همسرش اینگونه توضیح می‌دهد :

با استفاده از مواد بازیافت شده به عنوان مواد اولیه برای ساخت این جواهرات، ما علاوه بر این که قادر هستیم که این مواد را از زمین‌های طبیعی و محیط زیست اطرافمان دور نگه داریم، قادر شده‌ایم که قیمت فروش این جواهرات را نیز بسیار پایین بیاوریم .

منبع : گجت نیوز

برای مشاهده جدیدترین جواهرات اینجا کلیک کنید .

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =

محصولات مرتبط در فروشگاه