Telegram support Whatsapp support
دی

سنگ ماه تولد شما کدام است؟

سنگ های ماه تولد

سنگ ماه تولد شما کدام است؟

 

سنگ ها می توانند شما را جادو کنند و بر فعالیت هایتان تاثیر بگذارند . اگر در درستی این قضییه تردید دارید در موقعیتی که نیاز به شجاعت دارید یک تکه سنگ « حدید » با خود حمل کنید تا اثر آن را به چشم ببینید یا می توانید برای اینکه عشق بین خود و همسرتان را افزایش دهید گردن بندی از لاجورد به گردن بیاویزید، چون لاجورد عشق و دوستی را زیاد می کند .
هر یک از سنگ های موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارد . انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و به واسطه سنگهایی که بر گردن آویخته اید یا به نحوی با بدن شما در تماس قرار گرفته اند به شما منتقل می شود . علاوه بر این دانشمندان بر این باورند که هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و می تواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد . به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد . شما سنگ ها را چقدر می شناسید و درباره آنها چه اطلاعاتی دارید ؟

در این قسمت مطالبی را برای شما قرار داده ایم تا از طریق آن سنگ ماه تولد خودتان را بشناسید .

فروردین

الماس

الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین سنگهای موجود در طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار می کند . این سنگ اعتماد به نفس را افزایش می دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت می کند . الماس یکی از قدیمی ترین سنگ های موجود در طبیعت است که خاصیت تصفیه کنندگی دارد و مخصوصا روی کارکرد کلیه ها و مثانه اثر مثبتی می گذارد . علاوه بر آن کارایی و قدرت سنگ های دیگر را هم افزایش می دهد . فراموش نکنید متولد هر ماهی هستید و از هر سنگی استفاده می کنید افزودن الماس به گردن بند خود را از یاد نبرید .

اردیبهشت

زمرد
سنگ متولدین ماه میانی بهار، زمرد است . زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار می رفته است . یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که روح و جسم را با هم متعادل می کند . این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر می گذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد . زمرد فشار خون و بیماری قلبی را نیز کنترل می کند . در زمان های گذشته برای درمان بچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار می گرفته است . این سنگ ادراکات شهودی را افزایش می دهد و در ایجاد نبوغ تاثیر دارد . یوگی ها و کسانی که مدیتیشن می کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر به تمرکز می رسند .

خرداد

مروارید

سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید است . به مروارید، داروی جادویی نیز می گویند . این سنگ روی اعصاب و کلیه عضلات اثر مثبت می گذارد و بیماری های ناشی از کمبود کلسیم را برطرف می کند . مروارید نیروی حیات را افزایش می دهد و ضد اضطراب عمل می کند . علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد .

تیر

گارنت

سنگ متولدین نخستین ماه تابستان « گارنت » است که به رنگ تیره و شبیه یاقوت قرمز در طبیعت دیده می شود . گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می کنند . این سنگ برای استحکام دیواره های سرخرگ، تقویت چشم و درمان سرطان در مراحل اولیه آن کارایی دارد . اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می شود . گارنت بیماری های زنانگی را بهبود می بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت می گذارد .

مرداد

اونیکس

پریدوت و اونیکس سنگهای متولدین مرداد ماه هستند . اونیکس سنگی شبیه عقیق است که به رنگ سیاه یافت می شود . این سنگ برای درمان اعتیاد مورد مصرف دارد . به نظر می رسد از آن جا که اونیکس اعتماد به نفس و دلگرمی را افزایش می دهد از گرایش افراد به سوی اعتیاد می کاهد . اونیکس روی سیاه رگها و مفاصل بخصوص در افرادی که که دچار نقرس هستند اثر مثبتی می گذارد و از لحاظ روانی موجب ازدیاد هماهنگی روحی انسان می شود .

شهریور

یاقوت کبود

یاقوت کبود سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است . این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می گذارد . یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می کند و سیستم عصبی را بهبود می بخشد . این سنگ درد را کاهش می دهد و برای بیماریهای مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد . علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و جلوگیری از خونریزی زخم ها به کار می رود .

مهر

مونستون و اوپال

متولدین مهر ماه می توانند از سنگهای مونستون و اوپال استفاده کنند . مونستون چندین رنگ دارد . سفید مایل به آبی، مایل به سبز و مایل به صورتی آن در طبیعت یافت می شود . سنگی است که روی اختلالات هورمونی خیلی تاثیر مثبتی دارد بخصوص شیر مادران را افزایش می دهد . این سنگ روی تیروئید هم اثر مثبت دارد و باعث می شود موانع احساسی شخص از بین برود .
اوپال از خانواده عقیق است و سنگی است که در کشور استرالیا به دست می آید . این سنگ روی التهابات روده و معده موثر است و بر جریان خون نیز اثر می گذارد . از این سنگ به طلسم خوشبختی نیز یاد شده است . در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی، در خواست می کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آنها را از بین می برده است .

آبان

یاقوت قرمز

سیترین و یاقوت قرمز سنگ های متولدین این ماه هستند . یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی و اپیدمی، همچنین درمان تب مفید است . این سنگ بی حسی و رخوت را از بین می برد و از زایمان زودرس جلوگیری می کند . یاقوت قرمز ایمنی بدن را افزایش می دهد و از لحاظ روانی هم باعث رهایی از وابستگی های روانی می شود . از زمان قدیم متداول بوده که به زوج های جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردن بیاویزند .

آذر

فیروزه

رسیدیم به متولدین آذرماه و سنگ فیروزه . از سنگ فیروزه به عنوان سنگ حامی یاد شده است . معروف است که در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده می کنند . چون این سنگ از سقوط جلوگیری می کند . فیروزه بر روی عملکرد نادرست کبد اثر می گذارد و قدرت و سوی چشم را افزایش می دهد . فیروزه ضد افسردگی است، نشاط آور می آورد و التهبات پوستی را فرو می نشاند .

دی

دی

نکته عجیبی است ! متولدین دی ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگ ها با تمام خواصشان برای آنها مفید هستند . پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که می خواهید انتخاب کنید .

بهمن

آمتیست

آمتیست، سنگ کریستالی بنفشی که به اضطراب پایان می دهد سنگ متولدین بهمن ماه است . این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و برای کسانی که بدخواب هستند یا مدام کابوس می بینند توصیه شده است . تجربه نشان داده است که افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند به آرامش می رسند .

اسفند

مرجان

متولدین آخرین ماه سال با مرجان پیوند برقرار می کنند . مرجان از گیاه دریایی به دست می آید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت می شود . چون منشاء آن کلسیم است روی بیماری استخوان ها بخصوص راشیتیسم تاثیر مثبت می گذارد . مرجان برای استحکام دندانها مفید است و انعطاف پذیری را هم تقویت می کند . متولدین اسفندی که به راحتی نمی توانند خود را با محیط وفق دهند با همراه داشتن مرجان می توانند بر این ضعف فائق آیند .

منبع : گروه اینترنتی نیک صالحی

سنگ ماه تولد

جدول سنگ ماه تولد

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 16 =

2 دیدگاه

  1. ماه تولد جزئی از اطلاعاتی است که می توان از آن در فهمیدن وتشخیص طبع اصلی(ریشه یا مادرزادی) کمک گرفت-به عبارتی ماه تولد فصل وماه وروز بسته شدن نطفه یا تولدفرد را بطور تقریبی بدست میدهد ،یعنی اینکه در فصل گرم بسته شده یا سرد -پس اطلاعی دقیق ِدقیق نیست بلکه خیلی هم کمرنگ است. ومیتوان بجای آن از وضع بدن وخلق وخو به طبع فرد پی برد وفهمید که کدام سنگ برایش مناسب است-همچنین با توجه به سن فرد ومجرد ویا متاهل بودن وجنسیت میتوان نوع و حتی رنگ سنگ مناسب را انتخاب نمود.
    برای مثال :مناسب ترین سنگ برای پسرجوانی (مجرد) در بین عقیق ها عقیق سفید(سلیمانی) و آبی است-حدید هم خوب است-اما یاقوت ویا فیروزه برایش مناسب نیست مخصوصا اگر یاقوت سرخ یا قرمز یا یک رنگ گرم داشته باشد-وفیروزه اگر رگه داشته باشد-زیراکه یاقوت وفیروزه خیلی گرم وخشک است وهر گرم وخشکی شهوت وهیجان زااست(البته استثنا هم دارد).اما همین یاقوت (مخصوصا سرخ)و فیروزه(مخصوصا رگه ای) برای یک زن جوان ومتاهل که فربه وپوست سفید است خبلی مناسب خواهد بود(بجهت سازگاری با طبعش).

محصولات مرتبط در فروشگاه