Telegram support Whatsapp support

معرفی بزرگترین تولیدکنندگان نقره در جهان

معرفی بزرگترین تولیدکنندگان نقره در جهان

silver_countries1

معدن‌کاری نقره قدمت زیادی دارد و از آنجاکه به عنوان فلز ارزشمند برای سکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت، استخراج آن فعالیت پرمنفعتی محسوب می‌شده است.

این فلز نقره‌ای علاوه بر استفاده در ضرب سکه‌ها و همچنین ساخت مدال‌ها، در دستگاه‌های الکترونیکی و الکتریکی، کاربردهای صنعتی، ساخت جواهرات، نقره آلات و عکاسی استفاده می‌شود. وب سایت سیلور اینوستینگ نیوز با استفاده از آمار GFMS به رتبه بندی 10 کشور برتر در تولید نقره در سال 2013 پرداخته است که عبارتند از:

1- مکزیک

تولید معدنی 169.7 میلیون اونس

با وجود اینکه تولید 169.7 میلیون اونس نقره مکزیک نسبت به 172.3 میلیون اونس در سال 2012 اندکی کاهش داشت، این کشور موفق شد عنوان بزرگترین تولیدکننده نقره جهان را برای یک سال دیگر حفظ کند.

معدن‌کاری تجاری در این کشور بیش از 500 سال انجام گرفته و در واقع از اواخر قرن شانزدهم تا پایان دهه 1870 در جریان بوده و این فلز نقره ای صادرات اصلی مکزیک بوده که بیش از 70 درصد از کالای صادراتی این کشور به خارج را تشکیل می‌داد. تولید نقره این کشور امروزه به دلیل جذابیت این فلز برای سرمایه گذاران جذاب مانده است.

2- پرو

تولید معدنی 118.1 میلیون اونس

تولید نقره پرو در سال گذشته به 118.1 میلیون اونس رسید که نسبت به 111.9 میلیون اونس در سال پیش از آن افزایش داشت.

تولید این کشور آمریکای جنوبی با توجه به فعالیت معدن طلا نقره پایانکاتا که یکی از بزرگ‌ترین معادن نقره جهان به شمار می‌رود، تعجب آور نیست. پان امریکن سیلور که دومین تولیدکننده بزرگ نقره خام است، دو معدن هوآرون و موروکوچا است.

شرکت‌های فعال دیگر در این کشور شامل بیر کریک ماینینگ و فورچونا سیلور ماینز هستند.

3- چین

تولید معدنی 118 میلیون اونس

شرکت GFMS تولید نقره چین در سال 2013 را 118 میلیون اونس برآورد کرده که نسبت به 113.1 میلیون اونس در سال 2012 افزایش نشان می‌دهد.

اگرچه چین تولید بالایی داشت اما 95 درصد از این تولید محصول فرعی استخراج فلزات دیگر بوده است. این فلزات اغلب شامل مس، طلا، قلع، نیکل، تنگستن، سرب و روی هستند.

4- استرالیا 

تولید معدنی 59.2 میلیون اونس

استرالیا 59.2 میلیون اونس نقره در سال 2013 تولید کرد که بالاتر از تولید 55.5 میلیون اونس در سال 2012 بود. این کشور صاحب بزرگترین میزان منابع نقره اقتصادی جهان است.

نخستین ذخایر نقره استرالیا در سال 1883 در بروکن هیل کشف شد و استخراج از این منطقه امروزه نیز همچنان ادامه دارد و بروکن هیل به بزرگترین تولیدکننده سرب، روی و نقره در استرالیا تبدیل شده است.

5- روسیه

تولید معدنی 45.4 میلیون اونس

روسیه 45.4 میلیون اونس نقره در سال 2013 تولید کرد که اندکی نسبت به 45 میلیون اونس در سال پیش از آن افزایش داشت.

این کشور نیز مانند چین عمده نقره خود را در کنار معدن‌کاری فلزات دیگر به دست می‌آورد. نوریلسک نیکل به عنوان مثال یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نقره در روسیه است اما بیشتر به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نیکل و پالادیم در جهان و همچنین یکی از تولیدکنندگان بزرگ پلاتین و مس شناخته می‌شود.

بیشتر بخوانید:

6- بولیوی

تولید معدنی 41.2 میلیون اونس

تولید نقره بولیوی در سال گذشته به 41.2 میلیون اونس رسید که 3.8 درصد در مقایسه با تولید 39.7 میلیون اونس در سال 2012 افزایش داشت. مانند بسیاری دیگر از کشورهای این فهرست بولیوی سابقه قوی از معدن‌کاری نقره دارد و تولیدش در پوتوسی در دوران استعماری آغاز شد. دپارتمان پوتوسی همچنان میزبان معادن فعال از جمله معدن روی و نقره زیرزمینی سن ویسنت پان امریکن سیلور است.

شرکت معدنی دولتی بولیوی (COMIBOL) با شرکت‌های معدنی خصوصی برای پروژه‌های متعدد در سراسر این کشور همکاری دارد.

7- شیلی

تولید معدنی 39.2 میلیون اونس

تولید نقره شیلی از 37 میلیون اونس در سال 2012 به 39.2 میلیون اونس در سال 2013 افزایش یافت. این کشور از سال 1830 معدن‌کاری تجاری این فلز را آغاز کرد.

یکی از معادن بزرگ شیلی اسکوندیدا است که 30 درصد آن متعلق به ریوتینتو است و توسط بی اچ پی بیلیتون اداره می‌شود.

شیلی بزرگترین تولیدکننده مس است اما در کنار آن استخراج نقره نیز دارد.

8- لهستان

تولید معدنی 37.6 میلیون اونس

لهستان یکی از معدود کشورهای این فهرست است که تولید آنها در سال گذشته کاهش یافت. این کشور 37.6 میلیون اونس نقره تولید کرد که 9 درصد نسبت به سال 2012 کمتر بود.

این امر با توجه به اینکه شرکت KGHM Polska Miedz که بزرگترین تولیدکننده نقره جهان است در این کشور فعالیت دارد، جالب توجه است. این شرکت نقره را به همراه مس و روی از معادنی مانند لوبین استخراج می‌کند.

9- آمریکا

تولید معدنی 35 میلیون اونس

تولید نقره آمریکا در سال 2013 تقریبا ثابت بود و به 35 میلیون اونس در مقایسه با 34.1 میلیون اونس در سال 2012 رسید.

سازمان زمین شناسی آمریکا اعلام کرد نقره سال گذشته در سه معدن نقره و به عنوان محصول مشترک یا جانبی در 39 پایگاه دیگر تولید شد. آلاسکا بزرگترین ایالت تولیدکننده نقره در آمریکاست و پس از آن نوادا قرار دارد.

10- آرژانتین

تولید معدنی 24.7 میلیون اونس

نام آرژانتین از واژه لاتین آرژانتم گرفته شده که به معنی نقره است و قرار گرفتن این کشور در فهرست بزرگترین تولیدکنندگان این فلز را منطقی می‌سازد. این کشور 24.7 میلیون اونس نقره در سال 2013 تولید کرد که 1.6 درصد نسبت به 24.3 میلیون اونس در سال 2012 افزایش داشت.

فعالیت‌های معدن‌کاری قابل توجه نقره در چند دهه گذشته در آرژانتین شکل گرفته است.

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (هنوز امتیازی ثبت نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 9 =

محصولات مرتبط در فروشگاه