Telegram support Whatsapp support

راهنمای سنگ ماه تولد و جواهرات زیبای آن

سنگ ماه تولد سنگ های قیمتی هستند که ماه تولد را همراهی می کنند و هر یک از اهمیت تاریخی بی نظیری برخوردار هستند. محبوبیت سنگ های ماه تولد به دوران باستان باز می گردد که تمدن ها معتقد بودند سنگ های قیمتی دارای قدرت های باورنکردنی مانند شانس، سلامتی و رفاه هستند. هر ماه با یک سنگ قیمتی واحد همراه است. سنگ های ماه تولد که مربوط به ماه های تولد امروزه است، لزوماً همان نمونه هایی نیستند که در زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند. در آن روزها رنگ مهمترین ویژگی سنگ های قیمتی بود. به عنوان مثال، آن ها تمایزی بین یاقوت سرخ و گارنت قائل نبودند. لیست ما نمایانگر لیست مدرن سنگ ماه تولد است که توسط انجمن سنگ های قیمتی آمریکا تأیید شده است.

سنگ ماه تولد

هدایایی از نوع جواهرات با سنگ های قیمتی مخصوصا با سنگ ماه تولد شخص محبوبتان بسیار جذاب است. برای پیدا کردن هدیه مناسب نیازی نیست که شما یک متخصص سنگ قیمتی یا سنگ ماه تولد باشید.

سنگ ماه تولد مخصوص هر ماه چیست؟

ژانویه | گارنت

گارنت، سنگ ماه تولد ژانویه، در رنگین کمان رنگ ها کاشته شده است. از پرتقال آتشین گارنت گرفته تا سبز غنی آن، به عنوان هدیه ای عالی برای نماد دوستی و اعتماد در نظر گرفته می شود.

سنگ ماه تولد

فوریه | آمتیست

آمتیست، سنگ ماه تولد فوریه ، انواع کوارتز است که دارای رنگ بنفش دیدنی و جذاب هستند که ترکیبی از بنفش تیره و قرمز گرفته تا یک رنگ بنفش سبک تر. یونانیان باستان اعتقاد داشتند این سنگ از پوشیدگان در معرض مستی محافظت می کند و به آن ها این امکان را می داد تا یک طرز فکر متعادل داشته باشند.

سنگ ماه تولد

مارس | آکوامارین

آکوامارین، سنگ ماه تولد مارس، رنگی غنی دارد و مدت هاست که نمادی از جوانی، سلامتی و امید بوده است. رنگ مسحور کننده آن از رنگ بیحال تا آبی تیره متغیر است و یادآور دریا است.

سنگ ماه تولد

آوریل | الماس

الماس، سنگ ماه تولد آوریل، معمولاً با عشق همراه است و آن را به عنوان هدیه ای مناسب برای یک فرد محبوب تبدیل می کند. در حالی که الماس های سفید رایج ترین هستند، الماس های رنگی فانتزی را می توان در رنگ های مختلفی از جمله زرد، آبی، صورتی و انواع دیگر نیز یافت.

سنگ ماه تولد

مه | زمرد

زمرد، سنگ ماه تولد مه، رنگ سبز غنی از بهار را به خود اختصاص داده و رنگ و بویی زیبا را به نمایش می گذارد. آن ها نمادی از تولد دوباره و عشق به حساب می آیند. زمردها سنگ های قیمتی کمیاب هستند و به طور معمول در کلمبیا، برزیل، افغانستان و زامبیا استخراج می شوند.

سنگ ماه تولد

ژوئن | مروارید و اسکندریه

روزهای تولد ژوئن نماد دو سنگ تولد را نشان می دهند. مروارید و اسکندریه به دلیل زیبایی طبیعی، قرن هاست که به طرز عجیبی در جواهرات رایج شده است. سنگ های قیمتی Alexandrite از آنجا که بر اساس نور تغییر رنگ می دهند بسیار نادر و خاص هستند.

سنگ ماه تولد

ژوئیه | یاقوت

یاقوت، سنگ ماه تولد ژوئیه، پادشاه جواهرات به حساب می آیند و نشان دهنده عشق، سلامتی و خرد است. اعتقاد بر این بود که پوشیدن یک یاقوت قرمز زیبا باعث خوشبختی صاحب آن می شود. Ruby یکی از با ارزش ترین سنگ های قیمتی است و ارزش آن بر اساس رنگ و کیفیت آن افزایش می یابد.

سنگ ماه تولد

آگوست | پریدوت و اسپینل

آگوست آخرین ماه برای نماد دو سنگ تولد است، پریدوت و اسپینل. اعتقاد بر این است که پریدوت، با رنگ سبز، قدرت و نفوذ را در پوشنده القا می کند. Spinel در طیف گسترده ای از رنگ ه ا در دسترس است و اعتقاد بر این است که صاحب را در برابر آسیب و غم و اندوه محافظت می کند.

سپتامبر | یاقوت کبود

یاقوت کبود، سنگ ماه تولد سپتامبر، به رنگ آبی خالص و غنی بسیار مورد توجه است اما تقریباً در هر رنگ از جمله صورتی، زرد و سبز موجود است. اعتقاد بر این بود که در قرون وسطی این گوهر برای محافظت از افراد نزدیک به شما در برابر آسیب و همچنین نشان دهنده وفاداری و اعتماد است.

سنگ ماه تولد

اکتبر | تورمالین و اوپال

اکتبر همچنین دارای دو سنگ ماه تولد است، تورمالین و اوپال. Tourmaline برای بسیاری از افراد سنگ قیمتی مورد علاقه آن ها است زیرا در رنگین کمان رنگ های زیبایی از آن موجود است. سنگ های قیمتی اوپال واقعاً منحصر به فرد هستند زیرا هر گوهر مجزا با ترکیبی از یک نوع رنگ تزئین شده است.

سنگ ماه تولد

نوامبر | سیترین و توپاز

روزهای تولد ماه نوامبر با دو گوهر همراه است، سیترین و توپاز. گفته می شود که رنگ گرم Citrine یک هدیه خورشید است و به نظر می رسد این یک سنگ قیمتی شفابخش است. Topaz به رنگ پرتقال و مورد علاقه آن ها است اما در انواع رنگ های غنی مانند آبی، صورتی و زرد نیز یافت می شود.

سنگ ماه تولد

دسامبر | زیرکون ، تانزانیت و فیروزه

روزهای تولد دسامبر نماد سه سنگ است، زیرکون، تانزانیت و فیروزه. هر یک از این سنگ های قیمتی یک رنگ آبی منحصر به فرد را در خود جای داده است. زیرکون را می توان در رنگ های مختلفی یافت، اما رنگ آبی آن طرفدار بسیاری دارد.

سنگ ماه تولد

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله در قسمت دیدگاه این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

سنگ ماه تولد

اشتراک گذاری مطلب
۱ ستاره۲ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (4 امتیاز, میانگین: 4٫75 از 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

یک دیدگاه

  1. سلام
    تکه سنگی پیدا کردم که در نور عادی بصورت قهوه ایست ولی با عکس اندازی بافلش،رنگ آن تغییر می کند.درخواست راهنمایی دارم.شماره واتزآپ 09330478613 هست.لطفا پیامی بفرستید تا تصاویرراارسال نمایم.
    ممنون

محصولات مرتبط در فروشگاه